Garanti Bankası Telefon Faturası ve HGS Ödemesi

Garanti Banka’sı müşterilerine sadece finansman sağlamak yerine gündelik hayattaki harcamalarında da kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Son olarak banka müşterilerine telefon faturalarını ödemede garanti sunuluyor. Ayrıca HGS ve OGS ödemelerinde farklı fırsatlar veriliyor. Bu şekilde yetersiz bakiye sıkıntısı yaşamadan yolculuk yapmaya devam edebiliyorsunuz.

Garanti Bankası Telefon Faturası

Genellikle fatura ödemelerini unutan kişiler için Garanti Bankası tarafından sunulan fatura garantisi ile siz unutsanız bile faturalarınız zamanında yatıyor. Elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu, ev telefonu, Kablo TV, Dijital TV faturalarının ödenmesi yapılabiliyor. Banka önceden tanımlamış olduğunuz faturalarınızı hesabınızda para bulunmasa dahi ödeme yapıyor. Otomatik ödeme sırasında bir sorun yaşanması durumunda banka gecikme faizini de ödüyor. Otomatik ödeme talimatı vermek için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

  • Garanti internet şubesinden ödemeler menüsüne gelerek fatura bölümünden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • Garanti Bankası şubelerine giderek de talimat verebilirsiniz. Ancak ilk talimat verildiğinde vadesiz hesabınızda para bulunması yada kredi kartınızda limit bulunması gerekiyor. Talimat verirken gelir belgesi isteyebilirler bundan dolayı yanınızda bulundurmanızda fayda var.
  • Ayrıca Garanti Mobil uygulaması üzerinden de otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Garantili otomatik ödeme talimatı vadesiz hesapta bakiyenin yetersiz olduğu yada para bulunmadığı durumlarda Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu fatura, kira yada taksit ödemeleri için hazır olan kredi limiti devreye giriyor. Ödenen faturalar üzerinden Bonus yada MR puanı kazanabiliyorsunuz. Garanti Hatırlat seçeneği ile tanımladığınız faturalarınızın tarihi geldiğinde size SMS yada mail olarak bildiri mesajı gelebiliyor.

HGS ve OGS Ödemeleri

Garanti internet şubesi üzerinden başvurular menüsünü açarak HGS bölümüne gelerek otomatik ödeme talimatı vererek limitiniz belirli bir miktarın altına düştüğünde otomatik yükleme yapılır. Ayrıca Alo Garanti üzerinden de otomatik HGS ödemesi yapılabilir. Aynı menü ve hat üzerinden OGS ödemeleri de yapılabiliyor.

HGS yada OGS kartlarınıza otomatik para aktarımı yapılabilmesi için Garanti Bankası vadesiz hesap yada kredi kartı bulunması gerekiyor. Garanti Bankası şubelerinden 60 TL karşılığında OGS alınabiliyor. Ayrıca otomatik para aktarımı sayesinde limit bitme ve ceza yeme derdi olmadan ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Vodafone ve Şekerbank’tan Çiftçilere Özel Avantajlar başlıklı makalemizde Çiftçi Tarifesi, ŞEKERBANK ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git