Garanti Konut Kredisi

Konut kredisi, bankacılar arasında mortgage, halk arasında da ev kredisi olarak adlandırılır. Genel olarak ev almak için alınan kredilerdir. Garanti konut kredisi ve birçok banka bu krediyi vermektedir fakat bu kadar güzel ve fazla seçenek varken bizim yapmamız gereken en uygun fiyat ve en düşük faiz oranlı olan bankayı bulmaktır. İşte garanti bankası müşterilerine bu fırsatı en iyi şekilde sunmaktadır.

Mortgega ise, ev almak isteyenlerin kurtarıcısıdır. Yani konut kredisi ile hemen hemen aynıdır fakat bu uzun vadeli konut kredisi olarak bilinir. Maalesef mortgega birçok tehlikeyi de tetikler ve eğer doğru planlı bir adım atmazsanız sonuçları kötü olabilir. Fakat planınızı bilinçli bir şekilde atarsanız büyük getirilere sahip olabilirsiniz bu kredi sayesinde. Garanti konut kredisi başvurusu yaparak siz de kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Çünkü Garantide ki mortgega sistemi tamamen müşteriler için kolaylık dolu bir sistemdir ödeme koşulları rahat faiz oranı düşüktür. Bu kredi türünün genel özellikleri şu şekildedir. Konut kredinizi TL cinsinden ödeyebilir, en uygun ödeme planını kendiniz hazırlayıp ona uyabilirsiniz. 240 aya kadar süren vadelerle, sabit faizlerden yararlanabilirsiniz. Yani faizinizin miktarı sürekli artmaz sabit kalır ve her ödeme döneminde aynı faiz oranını ödersiniz. Satın alacağınız evin konutun sadece %75 limitini kullanabilirsiniz. Teminat olarak sadece alacağınız konutun ipoteği yeterli olacaktır. Genel olarak kefil koşulu yoktur fakat nadir durumlar da banka kefil talebinde bulunabilir.

Garanti konut kredisi genel şartları, alacağınız konutun ipoteği verilmek zorundadır ödemeler bittiğinde ipotek kalkar. Krediden önce kredi alacak olan şahıslara, kredibilite şartları aranır. Kredibilite demek güvenirlik demek yani banka öncelikle güvenirliğini araştırır daha sonra kredi işlemlerini uygulamaya başlar. Konut kredisi yüksek fiyatta olduğundan, faiz oranının düşük olması ve genel kredi masraflarının ucuz olması gerekir. Çünkü geri ödeme koşulların da ödeyemeyeceğiniz yüksek oranlı faizler sorun olur. Bu yüzden kredi almadan önce kesinlikle sıkı bir araştırma yaparak kredi faizlerini araştırın fakat garanti bankasını bu konuda öneririm ki çünkü sabit ve düşük faiz oranları ile geri ödeme koşulları oldukça uygun bir bankadır.

 

 Bir önceki yazımız olan Garanti İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde Garanti ihtiyaç kredisi ve ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git