Garanti Kredi Borcu Yapılandırma

Garanti bankası tüm müşterilerine, Garanti kredi borcu yapılandırma başlığı altında bir hizmet çeşidi sunmaktadır. Ödeme güçlüğü çekenlere, yeni faiz oranlarından yaralanmak isteyenlere ya da ödediği taksitlerin miktarlarını düşürmek isteyenlere yönelik sunulan bu hizmet, tüm müşteriler için geçerlidir.

Birçok avantaja sahip olan bu borç yapılandırma sistemi sayesinde, taşıt kredisi ya da bireysel kredi kullananlar veya bankanın kredi kartına sahip olanlar bu avantajlardan yararlanabilmektedir.

Kredi borcu ile Kredi Kartı Borcu yapılandırma ile ilgili güncel bilgileri ne zaman vereceğiz?

21 Eylül 2016 sonrası bildiğiniz gibi yeni yapılandırma yasası uygulanmaya başladı. Bu yasa  sayesinde kredi borçlarının 48 ay hatta 72 ay’a kadar vade ile yapılandırlmasına imkan sağlayan düzenlemeler ile ilgili hem güncel yapılandırma kredisi faiz oranları hem de yapılandırma kredisi veren bankalar ile ilgili güncel bilgiler derlendikçe sitemizde ve bu yazımız devamında paylaşılmaya devam edilecektir.

Maalesef günümüzde yasa çıkmasına rağmen bankalar henüz güncel bir kampanya ya da “kredi kartı yapılandırma” işlem detayı paylaşmadığı için biz de bankaların açıklamalarını beklemek durumundayız.

Garanti Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Garanti bankası tarafından sunulan Garanti kredi borcu yapılandırma hizmetinden yararlanmak için ya ilgili bankanın şubesine müracaat edilecek ya da bankanın iletişim hattı üzerinden müşteri temsilcileri ile irtibata geçilecektir. Hangi yöntem tercih edilir ise edilsin, ihtiyaç sahiplerine banka personeli tarafından gerekli kolaylık gösterilecektir. Yeni yapılandırma olarak da bilinen bu sistem, halen devam eden kredilerin, yeni kredi şekline dönüştürülmesi mantığına dayanmaktadır.

Belirlenen yeni kredi sayesinde, yasal süreler içerisindeki vade oranları geçerli olacak ve bu sayede kredi yeniden kullanılıyormuş şeklinde bir uygulama gerçekleşecektir. Tüm prosedürler ilk kredi kullanımındaki gibi işleyecek ve yeni krediye ait evraklar taraflarca imzalanacaktır.

Bu sistemden faydalanmanın iki temel nedeni bulunmaktadır. Birincisi, mevcut kredilerini ödemekte zorlanan bireyler, borç yapılandırma işlemini tercih etmektedir. Eğer ödeme güçlüğü çekiliyor ise ve yasal yaptırımlar başlamak üzere ise, yapılandırma işlemi yeni bir kurtuluştur.

Bunun haricinde kredi taksitlerini düşürmek isteyenler ya da diğer bir ifade ile aylık ödeme miktarını azaltmak isteyenler, yeni vade seçeneği olacağından bu işleme müracaat etmektedirler.

Garanti Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları

Banka tarafından sunulan ve Garanti kredi borcu yapılandırma olarak bilinen hizmetin belirgin faydaları bulunmaktadır. Kredi sicil notunun olumsuz seviyelere düşmemesi, icra ve benzeri yasal yaptırımlar ile karşılaşılma ihtimalinin ortadan kaldırılması en belirgin faydalardır.

Ayrıca, ödenmiş vadelerin geride bırakılması ve yeni kredi tipinde uzun vadelerin açılması, aylık ödeme miktarlarının düşmesine de neden olmaktadır.  Borç yapılandırma esnasında faiz oranlarının düşmüş olma ihtimali düşünüldüğünde, elde edilen kazançta borç yapılandırma da karşılaşılacak diğer artılar arasında yer almaktadır.Bir önceki yazımız olan Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma başlıklı makalemizde Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma ve Kredi Borcu Yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git