Garanti Kredi

Garanti kredi, aslında isim olarak rahatlıkla yanlış anlamalara sebebiyet verebilecek bir terim. Bir anlamda kesin kredi gibi düşünülürken ,diğer anlamıyla Garanti Bankası tarafından verilen kredi olarak düşünülebilir. Biz bu yazımızda kredi çekmek isteyen insanların çoğunluğunca tercih edilen Garanti Bankası’nın kredi hizmetlerinden , Garanti kredi başvurusu işlemleri hakkında bilgiler verip ardından  Garanti kredi başvurusu sorgulama nasıl yapılır konusundan bahsedeceğiz.

Garanti bank kredi başvurusu yaparak Bireysel İhtiyaç Kredisi kullanmak için gerekli koşulları da sizin için bankanın internet sitesinden araştırdık Buna göre Garanti anında kredi, Garanti hızlı kredi, Garanti bireysel kredi başvurusu, Garanti 5 dk kredi  gibi kreidlere başvurularınızı yapabilmeniz için gerekli belgeler şu şekildedir:

Belgelenebilir gelir yani gelir belgenizin – maaşlı çalışanlar için maaş bordrosu , ticaretle uğraşanlar için gelirlerini gösterir muhasebecilerinden alacakları gelir belgesi onaylı bir örneği olması gerekiyor. Bununla birlikte her yerde olduğu gibi  TC kimlik numaranız (TCKN numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanı) ve ek bir bilgi daha kredi çekmek için yaş sınırı olarak 18-72 yaşları arasında olmanız gerekmektedir. Garanti Bank İhtiyaç kredisi kullandırımlarında hayat sigortası yapılması zorunludur. Tabii Hayat sigortası yapılabilmesi için de yaş sınırı belirlenmiş ve kredi için yaş sınırı olarak 72 yaşın altında olunması gerekmektedir denilmekte.

Garanti kredi başvurusu’nun en güzel taraflarından biri krediye çok çabuk cevap verilmesi. Kredim ne zaman onaylanır ? Kredim onaylandı mı? diye fazla beklemenize gerek kalmadan Garanti Bankası “Türkiye’nin en hızlı kredi veren bankası Garanti ile kredi onayınız 5 dakika içerisinde cep telefonunuza gelir.” Sloganıyla hareket ediyor ve kredi başvurunuz ile ilgili bilgileri , kredinizin onaylanıp onaylanmadığı gibi bilgileri kısa süre içinde SMS Kredi servisi aracılığıyla biz kullanıcılarına sunuyor.

Garanti Tam Destek nedir? Garanti Bank kredi başvurusu ile nasıl bir ilişkisi var?

Garanti Kredi bünyesindeki  Garanti Tam Destek; Garanti Bankası’ndan destek kredisi kullanan kişilerin tüm ihtiyaçları çerçevesinde bankacılık hizmetleri ile ilgili çeşitli avantajlar sunan bir danışmanlık hizmetidir.  Bankacılık sektörü o kadar geniş bir sektör ki elbette pek çok bankacılık işlemi ile ilgili bilgimiz yok .İşte Garanti Tam destek danışma hizmeti , müşterilerinin krediler ile ilgili sorularına cevaplar bulurken , bankacılık işlemleri için de danışma hizmeti alabileceğiniz bir uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte devam eden bir kredim varken yine krediye ihtiyacım oldu , kredi çektim yeniden kredi çekmek istiyorum  gibi sorularınız da varsa bu sefer de Garanti Kredi Ek Kredi imkanı ile devam eden krediniz olsa da yeniden kredi alabilir, ödemelerinize devam edebilrisiniz. Bu uygulama da Garanti Kredi ile kullandığınız krediyi ödemeye devam ederken yeniden kredi kullanmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Garanti bank kredi başvuru sayfalarında gezerken karşımıza çıkan garanti bank Taksit Küçültme opsiyonundan da bahsetmeden geçemeyiz. Garanti bank taksit küçültme opsiyonu ile daha önce garanti kredi kullanmışken  ödeme güçlüğü çekmeye gerek kalmadan kredi taksitlerinizi azaltabilir, Garanti Kredi Yenileme ile bitmekte olan kredinizi otomatik olarak yenileyebilirsiniz.Bir nevi refinansman kredisi ya da kredi yapılandırma işlemi de yapmanız mümkündür.

Uzun lafın kısası Yazımızı başladığımız gibi bitirelim isterseniz .Garanti Bankasından Kredi almanız garanti gibi. Adı üstünde Garanti Kredi…

 Bir önceki yazımız olan Tarım Kredisi başlıklı makalemizde çiftçi kredisi ve Devlet Destekli Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfa başına git