Halk Bank Kobi Kredileri

Ülkelerinin gelişim politikaları diğer ülkelerle paralel ilerlemektedir. Son zamanlarda hizmet sektörüne ve özel sektöre odaklı politikalar oldukça fazladır. Ülkenin gelişimini sağlayan bu sektörler için devletler birçok seçenekli destek sağlamaktadır. Bunlardan en bilinenlerinden biri de Kobi Kredileridir. Son zamanlarda aşina olduğumuz ve sürekli gündemde gördüğümüz Kobi Kredi haberleri birçok girişimciye ışık tutmaktadır.  KOBİ tanımı ülkemizde ve dünya da farklıdır. AB’ye göre çalışan kişi sayısı, yıllık ciroları veya bilanço büyüklüğü ve son olarak da bağımsızlık kriterlerinden oluşan ölçüleri kapsamaktadır. Ülkemizde ki tanıma göre ise ‘’Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik” olarak belirlenmiştir. Özetle işletme sahibi olmak isteyen girişimcilerin belirli şartlara uygunluğu sonucu oluşturdukları işletmelerdir.

KOBİ’nin ardından Kobi kredileri gündeme dâhil olmuştur. KOBİ’leri geliştirmek ve ülkeyi kalkındırmak adına bankalar ve bizzat devlet tarafından Kobi kredileri adı altında destekler sağlanmaktadır. Ülkemizde Kobi Kredileri adına geniş çaplı bir faaliyet sürdürülmektedir. Birçok banka iş alanlarına ve kredi türlerine göre kampanyalar düzenlemektedir. Ülkemizde KOBİ’ler için kredi seçenekleri sunan bankalardan birisi Halk Bankası olmuştur. KOBİ kredileri ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin en büyük yardımcıları arasında yer alan Halk Bankası KOBİ bankacılığı profesyonel hizmetin uzman eller aracılığı ile sunulduğu son derece özel bir hizmettir.

KOBİ bankacılığı hizmetlerinde kalitesi ile öne çıkan Halk Bankası kredi desteği kadar kredi kullanmak için izlenilecek yol, kullanılan kredilerin daha iyi değerlendirilmesi gibi danışmanlık hizmetlerinde de bulunmaktadır. Halk Bankası Kobi kredileri için farklı paketler hazırlarken bu sayede farklı ihtiyaçları olan KOBİ’lerin kendi ihtiyaçlarına en uygun olan seçeneği belirlemelerine yardımcı olmaktadır. Halk Bank Kobi Kredileri birçok sektöre hitap etmektedir. Ayrıca girişimcilere özel düşük faiz oranları ve uzun vadeli ödeme seçenekleri ile işletme sahibi olacaklara kolaylık sağlamaktadır. Halk Bankası Kobi kredisi için geliştirmiş olduğu tüm hizmetlerinin internet sitesi üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu sayede Kobi kredisi isteyenler veya seçenekleri görmek isteyenler siteye girerek kredi için işlemleri gerçekleştirebilmektedir.Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kobi Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sayfa başına git