Halk Bankası Arsa Kredisi

Birikimlerinizi değerlendirmenin, kendinizin ve sevdiklerinizin geleceğini ekonomik anlamda garanti altına almanın en iyi yolu bir arsa satın almaktır. İmar yapılabilecek bir arsa satın alarak kendiniz ve aileniz için sürekli ve yüksek bir gelir sağlamanız mümkün. Ancak arsa almadan önce bankaların kredilerine göz atmanız ve kendinize uygun bir kredi seçeneği bulmanız gerekiyor.

Halk Bankası, arsa kredileri konusunda birçok bankaya göre daha kapsamlı olanaklar sağlıyor. Bankanın tek bir arsa kredisi programı yok, 2B kredileri adı verilen kredi programlarıyla birden çok Halk Bankası arsa kredisi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Arsanız yoksa satın almak için ve eğer bir arsa sahibiyseniz ıslah etmek ve inşa yapmak için bu kredilerden faydalanabilirsiniz.

Halk Bankası arsa kredilerini “2B Kredileri” adı altında sağlıyor. %20 peşin ödeme seçeneğiyle yararlanabileceğiniz bu kredilerle herhangi bir ekonomik sıkıntıya girmeden arsa satın alabilirsiniz. Kendinize ait bir konutunuz varsa, konutu teminat göstererek uygun faiz olanaklarıyla arsa kredisinden yararlanmanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey bir Halk Bankası şubesine başvurmak ve 2B kredileri hakkında bilgilendirme almak.

Arsa kredilerinin başında Halkbank 2B Peşin satış kredisi geliyor. Bu krediye başvurarak 120 aya kadar uzanan vadelerle Halk Bankası Arsa kredisi alabilirsiniz. Kredi almak için satın almak istediğiniz arsanın fiyatını öğrenmeniz gerekiyor. Nitekim arsa kredisi mevcut fiyatın %60’ı kadar sağlanacaktır.

2B Destek kredisinden yararlanmak için de bir konuta sahip olmanız gerekiyor. Konutunuzu teminat olarak göstererek konut değeri kadar yüksek rakamlarda kredi olanaklarından yararlanmanız mümkün. Eğer bir arsanız varsa ve bu arsanın taksitli satış bedelini peşin olarak ödemek istiyorsanız 2B Peşinat kredisinden yararlanabilirsiniz. Diğer kredi seçenekleri gibi bunda da 120 ay taksit olanağı bulunmaktadır.

Halk Bankası’nın sunmuş olduğu kredi olanaklarından yararlanarak bir arsa sahibi olabilir veya satın aldığınız arsanın masraflarını uygun ödeme koşullarıyla, herhangi bir ekonomik zorluğa girmeden ödeyebilirsiniz. Kredi notunuz yeterli ölçüdeyse arsa kredisinden yararlanmamanız için hiçbir sebep yok. Kredi başvurusu yapmadan önce ulusal veritabanındaki kredi notunu kontrol etmeniz faydalı olacaktır.Bir önceki yazımız olan Garanti Arsa Kredisi başlıklı makalemizde Arsa Kredisi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git