Halk bankası İhtiyaç Kredisi

Halk bankası İhtiyaç kredisi, kişilerin ihtiyaçları doğrultusun da neye ihtiyacı varsa onu alabilmeleri ya da yapabilmeleri için halk bankasının müşterilerine sunduğu güzel bir kredi türüdür. Şöyle ki kişinin eğitim masrafları için eğitim kredisi, sağlık sorunları ve ihtiyaçları için sağlık kredisi, ev alabilmeleri için konut kredisi, tatile çıkıp güzel bir tatil keyfi ve kafa dinlendirebilmeleri için tatil kredisi, düğün yapabilmeleri için evlilik kredisi gibi isimlerle kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı bu krediyi sunar.

İhtiyaç kredisini Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesi sebebi ile ihtiyaçlar arttığı için çok fazla bu tür kredilere ihtiyaç vardır. Bu yüzden birçok banka bu kolaylığı sağlar. Fakat en uygun geri ödeme şartları ve çok düşük fiyatta faiz oranları ile temel amaçları müşteri memnuniyeti olmaz üzere halk bank ihtiyaç kredisi bu fırsatı müşterilerine en kaliteli şekilde sunmaktadır.  Her bankanın kendine özgü kampanyaları vardır ve bu kampanyalar doğrultusunda belirli dönemlerde çok uygun fiyatlarla krediyi çekip ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Fakat tüm bu şartlardan yararlanabilmeniz için öncelikle 18 yaşından büyük olmanız sonra da bankanın istediği şartlara uymanız gerekmektedir. İstenilen belgeler sonrası olumlu sonuçlanırsa kredinizi ancak o zaman çekebilirsiniz. Bankaya başvuru yapabilmek için ister sms talebinde bulunun isterseniz direkt arayarak telefondan iletişim kurar yeterli bilgiyi alabilirsiniz. Ya da internet aracılığı ile başvuru formunu doldurabilirsiniz ama en sağlıklısı halk bankası şubelerinden birine gidip yüz yüze görüşmek olacaktır.

Halk bank ihtiyaç kredisi için istenilen belgelerde şu şekildedir. Kimlik belgesi(nüfus cüzdanı pasaport ya da ehliyet olabilir mutlaka TC’nin yazılı olması lazım.).  Gelir belgesi yani maaş belgesi maaş bordrosu emekliler için emekli maaş belgesi ya da hesap cüzdanı, serbest çalışanlar için yıllık gelir vergisi beyannamesi, çiftçiler için çiftçilik belgesi ve arazi tapu belgelerinin fotokopisi gerekmektedir.  Eğer istenilirse kira gelir belgesi yani tapu ve kira kontratı, bir de faiz gelir belgesi yani hesap cüzdanı gerekir. Eğer çalışanlar maaşlarını halk banktan alıyorlarsa gelir belgelerini getirmelerine hiç gerek yoktur.Bir önceki yazımız olan Garanti Konut Kredisi başlıklı makalemizde KONUT KREDİSİ hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git