Halk Bankası Mevduat Hesabı

Halk Bankası, ülkemiz genelinde son derece önemli olan ve tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Halk Bankasında acil nakit gereksinimlerine hızlı ve pratik çözümler sunulmaktadır. Kredili olan Halk Bankası mevduat hesabı sayesinde hesabınızda bakiye bulunmasa bile limitiniz kapsamında hem şubelerden hem de bankamatiklerden nakit alabilirsiniz. Ayrıca bankamatik kartınız ile dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ya da EFT ve havale gibi bankacılık işlemlerinizi de sağlayabilirsiniz. Kredili mevduat hesabınız sayesinde telefon, elektrik ve su faturaları ile kredi taksiti yada kira gibi düzenli ödeme talimatlarınızı da güvence altına alabilirsiniz. Düzenli ödeme talimatları verdiğiniz hesabınızda yeterli tutarda limit olmaması durumunda ödemeleriniz gecikme yaşamayacaktır. Yani zamanında ödemelerinizi yapabileceksiniz.

Ayrıca her 100 TL tutarındaki maaş avansı kullanımlarınızda aylık olarak yaklaşık %1,95 oranı sayesinde her şey dahil olarak yalnızca 2,34 TL ödeyebilirsiniz. Halk Bankası mevduat hesabı hakkında belirli başlıklar ve özellikler yer almaktadır. Bu başlıklardan bazıları da açıklanabilir durumdadır. Kredili mevduat hesabınız kapsamında limitiniz dahilinde ister bankamatiklerden isterseniz de şubelerden nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. EFT ya da havale gibi bankacılık işlemlerinizi de hem hızlı hem de pratik olarak yapabilirsiniz. Kredili mevduat hesabınızın tanımlı bulunduğu vadesiz hesaptan gerçekleştirilen telefon, elektrik ve su gibi düzenli fatura ödemelerinizle kredi taksiti ya da kredi kartı ödemeleriniz gecikme yaşamadan zamanında gerçekleştirilebilir.

Kredili mevduat hesabınızın tanımlı bulunduğu vadesiz hesaba herhangi bir şekilde nakit girişi olması durumunda ilk olarak kredili bakiye kapatılmaktadır. Bunun yanı sıra Halk Bankası mevduat hesabınızda kredili bakiye için faiz, hesabınızın eksi tutara döndüğü süreç boyunca günlük olarak hesaplanmaktadır. Ayrıca istediğinize bağlı olarak da aylık ya da 3 aylık olarak dönem sonlarında hesabınıza yansıtılmaktadır. Limit kullanımlarında da herhangi bir şekilde komisyon ya da masraf talep edilmemektedir. Peki, kredili mevduat hesabı için nasıl başvuru yapılabilir? Aslında son derece kolay şekilde işlem yapılabilir. Kredili mevduat yada maaş avansı hesaplarını açtırabilmek için bazı belgeleri edinerek Halk Bankası şubesine gitmeniz gerekir. Yanınızda nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ya da son aya ait olan ödenmiş su, telefon, elektrik ya da benzeri bir fatura ve gelir belgesi olması gerekir.Etiketler:

Sayfa başına git