Halk Bankası Taşıt Kredisi

Türkiye’de kurulmuş olan Halk Bankası orta ve küçük ölçekli girişimler ve girişimcilere kredi olanakları sağlamak amacı ile kurulan devlet destekli bir bankadır. Banka girişimcilere sağlamış olduğu kredi olanaklarının yanı sıra bireysel müşterileri içinde çok cazip kredi olanakları sunmaktadır. Özellikle kişilerin artan nakit ihtiyaçları sonucunda bankalardan talep ettikleri bireysel ihtiyaç kredileri nedeni ile kişilere kredi imkânı sunan banka çok cazip kredi olanaklarını da bireysel müşterileri için sunmaktadır. Bankanın sunmuş olduğu kredi seçenekleri oldukça geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Bu geniş kredi seçeneklerinden biride kişilerin ister sıfır alacakları araçlar için olsun ister ikinci el araçlar için olsun sağlamış oldukları taşıt kredisi imkânlarıdır.

Halk Bankası hem sıfır araçlarda hem de ikinci al araçlarda uygun kredi seçeneklerini müşterilerine sunmuştur. Halk Bankası taşıt kredisi seçenekleri ile banka birçok fırsat da sunmaktadır. Halk Bankası sıfır ve ikinci el taşıt kredisi seçeneklerinde müşterilerine 48 aya kadar vade seçeneklerini uygun faiz oranları ile müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca farklı kampanya seçenekleri ile de bu cazip fırsatları daha cazip bir hale getirmektedir. Örneğin taşıt kredisi kullanan müşteriler aldıkları aracın kaskosunun Halk Bankası aracılığı ile yaptırırlar ise müşterilere ayrıca indirimli faiz oranları imkânları da sunulmaktadır.

Halk Bankası taşıt kredisi seçeneği ile banka kredi tutarını taşıtın nihai fatura tutarı 50.000TL’sine kadar %70 oranında kredi olanağı sağlamaktadır. Banka 50.000TL ve üzeri değerde olan taşıtlar için 50.000TL kadarına kadar %70 oranında, 50.000TL’nin üstünde olan kısmı için ise %50 oranında kredi imkânı müşterilere sunulmaktadır. İkinci el taşıt kredisinde ise 5 yaşına kadar araçlar için kasko değeri esas alınır. Kişiler bu kredi olanaklarında faydalanmak istediklerinde gerekli belgeler ile hemen bir Halk Bank şubesine başvuru yapabilirler. Ve banka tarafından sunulan artan taksitli veya azalan taksitli ödeme planı seçeneklerinden yararlanarak kredilerinin geri ödeme planlarını gelirlerine uygun olarak belirleyebilir veya borçlarını 2ay erteleyebilirler. Halk Bankası kredi seçeneklerinde böyle avantajlar olması kişilerin bankalardan kullandıkları bireysel kredilerin sayısını arttırmıştır.Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Taşıt Kredisi başlıklı makalemizde Taşıt Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git