Halk Bankası Ek Hesap

Maaşınızın birkaç gün geç yatması veya hesabınızdaki bakiyenin herhangi bir borç, acil durum sebebiyle tükenmesi sizi ciddi anlamda zor bırakacaktır. Bu durumun geçici olduğunu düşünseniz de, bir gün geciken bir ödeme bile ciddi sıkıntılar yaşamanıza sebep olabilir. Zor durumda kalmamak için hesabınızdaki bakiyenin tükendiği zamanlarda yardımınıza koşabilecek bir ek hesap edinmeniz gerekir.

Halk Bankası, müşterileri için kredili mevduat hesabı hizmeti sunuyor. Kredili mevduat hesabı, mevcut hesabınızdaki bakiyeniz bittiğinde ek hesap işlevi görüyor. Limitini ve kullanım alanını tamamen sizin belirlediğiniz bu hesabın birçok açıdan yardımcı olacağını söylemek mümkün. Ek hesabınızla mağazalardan, marketlerden ve internet sitelerinden alışveriş yapma imkânına sahipsiniz.

Halk bankası Ek hesap açtırmak için Halk Bankası’na birtakım resmi evraklarla başvurmanız gerekiyor. Başvurunuz onaylandığında kısa bir süre içinde bakiyeniz bittiğinde kullanabileceğiniz bir hesaba sahip olacaksınız. Geçici ihtiyaçlar için kredi çekmek veya böyle durumlarda kontrol sağlamanın zor olduğu kredi kartına yüklenmek yerine bir ek hesap almanız her açıdan daha avantajlı olacaktır.

Kredili mevduat hesabı ile Halk Bankası hesabınızda yaptığınız bütün işlemleri yapabilirsiniz. Örneğin eğer hesabınızda otomatik ödeme talimatı varsa, fatura, kira, taksit gibi ödemeleriniz buradan gerçekleşiyorsa hesapta bakiye kalmaması sizi zor duruma sokacaktır. Bu durumda ek hesabınız devreye girer ve ödemeleriniz günü gününe gerçekleşir. Kira gibi ödemelerin bir gün gecikmesinin bile ciddi sıkıntılar yaratabileceğini hesaba katmanız gerekir.

Ek hesabın bir diğer özelliği ise nakit çekme imkânı tanımasıdır. Mevcut bankamatik kartınızla senkronize olan hesaptan 7 gün 24 saat nakit çekebilirsiniz. Bununla birlikte EFT ve havale gibi işlemler yaparak çeşitli ödemelerinizi gerçekleştirebilir, yakınlarınıza para yollayabilirsiniz. Mevcut banka hesabınızla yaptığınız her şeyi kredili mevduat hesabıyla da yapabilirsiniz.

Halk Bankası tarafından hizmete sunulan kredili mevduat hesabı oldukça düşük faizlere sahiptir. Borcunuzu ne kadar kısa zamanda öderseniz o kadar az faiz işleyecektir. Dilerseniz bankaya maaşınız yattığında veya hesaba para yüklediğinizde ek hesap borcunuzun otomatik olarak tahsil edilmesi yönünde talimat verebilirsiniz. Ek hesabınızı belli bir limitle, kullanım alanlarıyla sınırlayabilir ve dilediğiniz zaman borçlarını ödeyip kapatabilirsiniz.Etiketler:

Sayfa başına git