Halk Bankasından Kredi Çekmek İçin İstenen Evraklar

Halk Bankasından Kredi Almak İçin İstenilen Evraklar

 Günlük yaşantımızda bir takım gereksinimlerimizi karşılayabilmek için nakit paraya ihtiyaç duyarız. Tam bu sırada aklımıza bankalar gelmekte ve soluğu bankalarda alırız. Halk bank bünyesinde birbirinden değişik krediler yer almaktadır. Bu krediler yardımıyla prosedürlerinizi ve nakit ihtiyacınız olan şeyleri rahat bir biçimde giderebilirsiniz. Halk bank kredisi kabul edilen şahıslara arzuladığı oranı vermeden evvel istenilen prosedürlerin sağlanması için bazı belgeler talep etmektedir.

 Halk Bankasından Kredi Almak İçin İstenilen Evraklar

Bu belgeler bu şekildedir; nüfus cüzdanı evrakları olarak kimlik, sürücü belgesi, pasaport. Bunun beraberinde ikametgâh evrakı olarak adres evrakı ya da son aya dair ödenmiş telefon, elektrik, su vb. faturaların bankaya verilmesi icap eder. Bir diğer evrak türü ise gelir belgesidir. Bunlar; kamu personelleri için bordrodur. Özel sektör personelleri için bordro ya da üstünde icra olmadığı ibaresi taşıyan güncel tasdikli gelir evrakı ile beraber firma imza sirkülerinin bulunduğu evrak ve sgk hizmet dökümü evrakı.

Emekliler için sgk ya da bağlı bulunulan işletme emekli evrakı, emekli maaş hesap cüzdanı, emekli bulunmasına karşın faal olarak ücretli olarak çalıştığını bildirenlerden iş noktası yardım prim bildirgesi de bankaya sunulur.

Serbest iş sahibi olanları da güncel vergi levhası, senelik kazanç vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap cüzdanı, ticaret sicil gazetesi evrakı şarttır. Çiftçilerin ise çiftçilik evrakı ve toprak tapu fotokopileri bankaya sunulur.Bir önceki yazımız olan Kredi Kullanmak İstiyorum Ancak Sigortam Yok başlıklı makalemizde sigortası olmayana kredi var ve sigortasız kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfa başına git