Hibe Kredi Veren Kuruluşlar

Hepimiz hayalimizdeki işi yapmak için ya da hayat koşullarının getirisi olarak sorumluluklarımız gereği çalışmak zorunda olduğumuz için, hayatımızı idame ettirmek durumundayız. Tabi ki bunun için de belli bir bütçeye ihtiyaç duyarız. Hibe kredi veren kuruluşlar sayesinde, hayalimizdeki iş için bütün her şey hazırsa, kafamızdaki projeyi hayata geçirmek çok da zor değil. Tabi belli kurallar ve şartlar çerçevesinde. Sadece bireysel girişimciler değil, profesyonel anlamda üretim yapmak, yeni teknolojileri uygulamak, yeni ürünler geliştirmek, yeni işletmeler kurmak veya pazarı genişletmek isteyen girişimciler de hibe kredi veren kuruluşlarla bağlantıya geçer. Devlet veya bazı özel kuruluşlar hibe kredi desteği veren kurumlardır diyebiliriz.

Hibe kredi veren kuruluşların amacı bireysel ve kurumsal girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasıdır. Hibe ve kredi desteği bakanlık ve bankalıklara bağlı bazı kuruluşlar aracılığı ile yapılır. Hibe kredi alabilmek için çok fazla prosedürü geçebilmek gerekir. Bu kadar çok prosedürün olmasının sebebi, girişimcilerin  veya kurumların işini güçleştirmek değil, en uygun fikri hayata geçirmektir. Kurallar da bu bağlamda oluşturulmuştur. Bu nedenle projenizin desteklemesi için çok iyi araştırmalı ve çok kapsamlı bir çalışma sürecinden geçirmeniz gerekir. Hatta projelerin kabul görmesi için girişimcilere yardım amaçlı kurulan özel danışmanlık firmaları bile vardır. Danışmanlık firmaları projenizin hazırlanmasından, teslimine kadar size yardımcı olur ve uygun adımlarla ilerlemenizi sağlar. Tabi bu yardım belli ücret karşılığında verilir. Sonuçta elinizde dünyanın en iyi projesi de olsa, eğer anlatmayı ve doğru yollarla sunmayı bilemezseniz bir anda dünyanın en kötü projesi haline gelebilir. Emeklerinizin ve hayallerinizin boşa gitmemesi için başarılı bir yöntem ve stratejiler ile yola devam etmelisiniz.

Bir girişimci daima fırsatları yakalamalıdır, hibe kredi veren kuruluşlara da bir nevi böyle fırsat gözüyle bakılıp, ona göre davranmalıdır. Çünkü aslında bir girişimcinin hayalleri arasında para kazanmak kadar, heyecanla ve umutla büyüttüğü hayalini hayata geçirmek de vardır. Hibe kredi veren kuruluşlar girişimcilerin çabasına ve gayretine desteklerini 10.000  tl’den 70.000 tl’ ye kadar geri ödemesiz, 10.000 tl’ den küçük rakamlara da geri ödemeli olarak kredi vererek gösterir.

 

 

 Bir önceki yazımız olan Hibe Kredi Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Sayfa başına git