HSBC Arsa Kredisi

Bir arsa satın almak her açıdan faydalı olacaktır. Şehir dışında yaşamak veya tatillerinizi geçirmek için bir ev yaptırabilir, tarımsal faaliyetlerden para kazanabilir, arsanızı tarımla uğraşan kişilere kiralayarak kazanç elde edebilir veya buraya bir imar yaptırarak ileriki zamanlarda düzenli ve yüksek kira geliri sağlayabilirsiniz. Arsanın değerini hiç kaybetmeyecek bir yatırım olduğunu bilmelisiniz.

Ancak arsa fiyatları günümüzde yüksek oranlarda artıyor. Bilhassa yeni yerleşim alanlarının açılması şehir içi ve dışındaki arsalara değer kazandırıyor ve bu durum fiyatlarda ciddi artışlara sebep oluyor. Hayatınız boyunca yaptığınız birikimi değerlendirmek için arsa kredisi hizmetlerinden yararlanmalısınız. Böylece istediğiniz arsayı satın alabilir ve geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

Uluslar arası alanda en prestijli finans kuruluşları arasında yer alan HSBC arsa kredisi olanaklarıyla size büyük bir fırsat sunuyor. Satın almak istediğiniz arsanın bedelinin yarısı kadar birikim yaptıysanız, diğer yarısını HSBC tarafından sağlanan arsa kredisiyle tamamlayabilirsiniz. Başvurmadan önce arsanın değerini öğrenmeniz gerekiyor. Nitekim sağlanan kredi bu değerin %50’si oranında olacaktır.

HSBC Bankası tarafından sağlanan arsa kredisinin oldukça kolay geri ödeme seçenekleri bulunmaktadır. %1’in altında taksit seçenekleriyle aylık vadelerle geri ödeyebilirsiniz. Ayrıca bu faiz oranının bir kısmını geri almanız da mümkündür. Konut ve arsa kredilerinde 1000’de 5 oranında dosya masrafı alınıyor. Taksitleriniz bittikten sonra bankaya başvurarak dosya masrafınızı geri alabilirsiniz.

Avantajlı HSBC Arsa kredisi olanaklarından yararlanmak için adınıza kayıtlı bir konut veya arsanın bulunması gerekiyor. Konutunuz bu süreçte ipotek altında olacaktır. İpotek altında olan konutunuzda ikamet etmeye devam edebilir veya kiraya vererek kredi taksitlerinin kira yoluyla ödenmesini sağlayabilirsiniz. Taksit tutarları oldukça düşük olduğu için konut kullanımında herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Arsa kredisinden yararlanmak için HSBC müşterisi olmanız ve kredi notunuzun belli bir seviyede olması yeterlidir. Eğer maaş hesabınız bu bankadaysa veya yatırımlarınızı HSBC banka hesabınızla değerlendiriyorsanız banka şubesine başvurmadan kredi olanaklarından yararlanmanız da mümkündür. İnternet şubesi, müşteri hizmetleri veya akıllı telefon uygulaması aracılığıyla 7 gün 24 saat kredi başvurusu yapabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Halk Bankası Arsa Kredisi başlıklı makalemizde Arsa Kredisi, Halk Bankası Arsa Kredisi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git