HSBC Bank Kobi Kredileri

KOBİ, tanım itibariyle Küçük ve Orta Ölçekli İşletme anlamına gelmektedir. Türkiye’deki şirketlerin %99’undan fazlasını oluşturan bu kesim, “Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik” ile tanımlanmaktadır. KOBİ Kredisi özetle, işletme sermayesini desteklemek amacıyla borçlu cari hesap ile çalışan ve faizli geri ödemesi olan kredi türüdür. KOBİ kredileri kapsamında verilen desteğin tamamı işletmenin finansmanı amacı ile kullanılır. Kişisel harcama yapılması söz konusu değildir. KOBİ’ler genellikle; mal alımı, iş yeri yenileme, taşınma, ihaleye katılma, demirbaş alımı, büyüme ve lojistik ağ kurma gibi taleplerle bankalara kredi başvurusu yapmaktadırlar.

Ülkemizde Kobilere destek amacıyla Kobi kredileri sağlayan bankalardan biri de HSBC bankasıdır.
KOSGEB 100.000 KOBİ DESTEK KREDİSİ projesi kapsamında KOBİ’lere destek sağlamaktadır. Faizinin 3/4′ü KOSGEB tarafından karşılanan KOSGEB 100.000 KOBİ DESTEK KREDİSİ’NDE, HSBC KOSGEB Destek Paketi kullanan ve taksitlerini düzenli olarak ödeyen HSBC İşletme Bankacılığı müşterilerine, proje kapsamında kullandıkları krediler için ödedikleri 1/4 oranındaki faiz vade sonunda iade edilmektedir. KOSGEB dışında HSBC Bank Kobi Kredileri için bir projesi daha vardır ki o da KOBİ Destek Paketidir. Hızlı ve kolay bir şekilde İşlerim Yolunda Kredisi, Rotatif Kredi, Spot Kredi, Nakit Yönetimi Kredisi, HSBC Şirket Kartı ve Hızır Hesap gibi seçenekler ile kredi almak mümkündür.

İşlerim Yolunda Kredisi ile ihtiyacınız ister bilgisayar ve diğer yazılım donanım araçlarınızı yenilemek vs. işletmenizin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilecek geniş kredi seçenekleri, uygun vade ve fiyatlarla banka tarafından sunulmaktadır. İşletmenizin faaliyetini sürdürerek daha da büyümesi için hammadde, mamul, yarı mamul vb. kısa/orta vadeli ihtiyaçlarınızda İşletme Kredisi ile destek sağlanmaktadır. HSBC Şirket Kartı ile işletmenin iş seyahati, konaklama, iş yemekleri, ofis malzemeleri gibi harcamaları hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Hızır Hesap ile şahsi hesapta yeterli para olmasa da ödemelerin gerçekleştiği bir kampanya mevcuttur. Hesabınıza tanımlanacak kredi limiti ile acil ve kısa süreli nakit ihtiyaçlarınız için serbestçe kullanabileceğiniz, çek/fatura ödemesi gibi işlemlerinizde eksik kalan tutarlar için acil destek sağlamaktadır.Bir önceki yazımız olan Halk Bank Kobi Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sayfa başına git