HSBC Banka Kartı ve Advantage Kart

HSBC bankası tarafından verilen banka kartı ile yurtdışı ve yurtiçi alışverişlerde vadesiz mevduat hesabınızı rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Gittiğiniz yerde Visa Electron yada Maestro logosu bulunan işyerlerinde POS cihazları ile alışveriş yapılabiliyor.

Banka Kartı ve Advantage Kart Özellikleri

Banka kartınızı 7/24 tüm HSBC ATM’leri üzerinden kullanabiliyorsunuz. Üstelik yurtdışında da oldukça etkin olan HSBC bankasının yurtdışı ATM’lerini kullanmanız ücretsiz. ATM kullanmak istediğiniz zaman yurtdışındayken Visa Electron, Maestro/Cirrus yada Vpay logosu olan diğer banka ATM’lerinde de banka kartı yada Advantage kartınızı kullanabiliyorsunuz.

Diğer yandan aynı logoları gördüğünüz sanal alışveriş sitelerinden satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli bir şekilde online alışveriş yapmak istiyorsanız HSBC sanal kart oluşturarak belirlediğiniz limite sahip kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz.

Alışveriş sırasında 16 haneli kredi kartı numarası ile 3D Secure numarasını aynı normal bir banka kartına sahip olur gibi sanal kartınızın üzerinde görebilirsiniz. Ödeme yap butonuna tıkladığınızda telefonunuza gelen şifreyi ise 180 saniye içinde açılan sayfadaki ilgili yere yazmanız gerekiyor.

Sanal kart oluşturduktan sonra kartınızın son kullanma tarihini belirleyerek istemeniz halinde sanal kart içerisinde bulunan limit gün sonunda vadesiz hesabınıza aktarılır. Bu şekilde güvenli online alışverişin kapısı HSBC bankası müşterilerine aralanmış oluyor.

Kartların Diğer Özellikleri

Diğer Advantage veya banka kartı avantajları ise şu şekilde;

  • Yurtdışında hangi para birimi ile alışveriş yaparsanız kredi kartı yada banka kartı ile yapılan ödemelerde o ülkenin parasına göre ödeme yapabiliyorsunuz. Daha sonrasında yaptığınız harcama HSBC bankasının belirlediği kur üzerinden TL cinsi olarak kredi kartı ekstrenize yansıtılır yada vadesiz hesabınızdan düşülür.
  • HSBC banka kartı almanız durumunda yıllık kart ücreti ödemiyorsunuz.
  • Banka kartınıza bağlı olarak toplamda 18 adet hesabı tek kartta ATM’lerde yada internet bankacılığında görüntüleyebiliyorsunuz. Bu şekilde birden fazla kart taşıma yükünden kurtuluyorsunuz.
  • Aldığınız kartın şifresini 0850 211 0 111 numaralı müşteri hizmetlerinden yada bireysel internet bankacılığı üzerinden belirleyebiliyorsunuz.

Tüm diğer bankacılık hizmetlerinden ise yurtiçinde olduğu gibi tüm yurtdışındaki HSBC şubelerinde faydalanabiliyorsunuz. Üstelik kartınızın kaybolması durumda VISA yada MasterCard müşteri hizmetlerini arayarak 48 saat içerisinde yeni kartınıza kavuşabilir eski kartınızı anında işleme kapatabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Bankası KOBİ Kartı başlıklı makalemizde KOBİ Kart ve Kuveyt Türk Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git