HSBC Bankası Ek Hesap

Maddi zorluklara karşı kendinizi her an garanti altına almanız gerekir. Nitekim maaşınızın gecikmesinden kaynaklanan birkaç günlük maddi sıkıntı sürecinde bazı ödemeleri gerçekleştirmemeniz bile sorun yaşamanıza sebep olabilir. Örneğin fatura ödemeleriniz böyle bir zamana denk geldiğinde ve ödemeleri gerçekleştiremediğinizde almakta olduğunuz hizmet sınırlanabilir. Bu tür durumlarla baş etmek için bir ek hesap açtırmanız faydalı olacaktır.

Bir kredili mevduat hesabı olan ek hesabın temel özelliği hesabınızdaki bakiye bittiğinde devreye girmesidir. Bu hesap sizin belirleyeceğiniz bir limit dâhilinde kullanım imkânına sahiptir. Kredili mevduat hesabınızdan yaptığınız vadesiz TL veya döviz hesabına bağlı olarak çalışır ve bu hesapta bakiye bittiğinde ek hesap otomatik olarak devreye girer.

Uluslar arası alanda en prestijli bankalardan biri olan HSBC, müşterilerine oldukça düşük faizler ve kolay ödeme seçenekleriyle ek hesaptan yararlanma imkânı sunuyor. Eğer HSBC müşterisiyseniz en yakın banka şubesine giderek bir kredili mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Maaşınızı bankadan alıyorsanız sadece kimlik ile başvuru yapmanız yeterli olacaktır ancak öteki durumlarda birtakım belgeler getirmeniz gerekebilir.

HSBC ek hesap birçok konuda avantajlıdır. Öncelikle banka hesabınızda tanımlı otomatik ödemeler, hesabınızda bakiye kalmadığında ek hesap üzerinden gerçekleşir. Elektrik, su, doğalgaz, internet faturalarınız, okul taksitleriniz, alışveriş taksitleriniz ve kira ödemeleriniz ödenmesi gereken gün ve saatte otomatik olarak ödenecektir.

HSBC bankasından aldığınız ek hesapla nakit çekme olanağına da sahipsiniz. Kredili mevduat hesabı, mevcut kredi ve banka kartlarınızla senkronize olmaktadır. Hesabınızda bakiye kalmasa bile banka kartınızla mağazalardan, restoranlardan ve marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Ek hesap aynı zamanda internet alışverişlerinde de geçerlidir. HSBC bankası ek hesap ile internet üzerinden tek çekimlik veya taksitli alışveriş olanaklarından yararlanabilirsiniz. Daha sonra bu taksitlerin vadesiz hesabınızdan alınmasını sağlayabilirsiniz.

Hesabınızın tüm özellikleri sizin tarafınızdan belirlenecektir. Eğer nakit avans, alışveriş, EFT ve havale seçeneklerinin aşırı harcamalar yapmanıza sebep olacağını düşünüyorsanız HSBC müşteri hizmetlerini arayabilir ve ek hesabınızın kullanımını belli durumlarla sınırlandırabilirsiniz. Bununla birlikte kredili mevduat hesabı için oldukça düşük faiz işlemektedir. Borcunuzu ne kadar kısa sürede öderseniz faiz oranı da o kadar azalacaktır.Etiketler:

Sayfa başına git