HSBC Bankası İkinci El Taşıt Kredisi

Bireysel ihtiyaçlar nedeni ile bankalardan talep edilen krediler arasında yer alan bir kredi de sıfır veya ikinci el araç alımlarında bankalardan talep edilen taşıt kredileridir. Kişilerin artan ihtiyaçları acil nakit ihtiyacı taleplerini de arttırmıştır bankalarda bu nedenler ile sunmuş oldukları kredi seçeneklerine taşıt kredisi seçeneklerini de eklemişlerdir. Taleplerin artması nedenli ile HSBC tarafından da müşterilerine sunmuş oldukları kredi seçeneklerine taşıt kredisi seçenekleri de eklenmiştir. HSBC müşterilerine farklı amaçlar dâhilinde krediler sunmaktadır. HSBC ikinci el taşıt kredisi bu seçeneklerden biridir. Banka hem sıfır araçlar için hem de bunun yanı sıra ikici el araçlar için müşterilerine kredi seçeneğini de müşterilerine sunmuştur. İhtiyaç özelliklerine farklılık gösteren kredi seçeneklerinin kredi şartları da kredilerde farklılık gösterebilmektedir. HSBC ikinci el araç kredisi özellikleri:

  • HSBC müşterilerine sıfır ve ikinci el taşıt alımlarında aracın değeri 50.000TL aracın değerinin %70’ine kadar olan kısmın için kredi imkânı sunarken değeri 50.000TL’nin üzerinde olan araçlar için aracın değerinin %50’si kadar kredi imkânını sunmaktadır.
  • İkinci el taşıt alınlarında banka müşterilerine aracın kasko bedelinin TL kredilerinde maksimum %70’i için kredi olanağını sunmaktadır.
  • HSBC sıfır ve ikinci el taşıt kredilerinde maksimum vade 48 aydır.
  • HSBC müşterilerin uygun faiz oranları avantajlarının yanı sıra farklı olanaklarda sağlamaktadır. Bu olanaklar; erken ödeme, ara ödeme ve otomatik ödeme olanaklarıdır.
  • HSBC bankasından araç kredisi talep eden bireylerden kefil istenmez sadece alınan aracın rehini teminatı yeterlidir.
  • Banka ayrıca banka vasıtası ile araçlarına Ferdi Kaza Sigortası yaptırmak isteyen bireylere de sigorta işlemleri, sağlık beyanı ve CHECK UP işlemleri ile ulaşmadan bu işlemi kolayca gerçekleştirme imkânı sunmaktadır.
  • HSBC taşıt kredilerinde kredi vadesi boyunca geçerli olacak şekilde tek seferde ve düşük tutarda sigorta prim imkânından yaralanma olanağını da müşterilerine sunmaktadır.
  • İkinci el taşıt alımlarında kullanılacak kredilerinde taşıtın yaşı ve kredi vadesi yıl sayısının toplamı maksimum vade seçenekleri geçerliyken 8 yılı aşamaz.

 Bir önceki yazımız olan ING Bankası İkinci El Taşıt Kredisi başlıklı makalemizde İkinci El Taşıt Kredisi, ING Bankası İkinci El araç Kredisi ve ING Bankası İkinci El Taşıt Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git