HSBC Bankası Nakit Avans Çekme

Çok hızlı bir şekilde gelişmekte olan günümüz bankacılık sistemi şartlarında bankalar müşterilerine oldukça çeşitli ödeme ve fon sağlama yelpazesi sunmaktadır. Bir tıklanma kadar, numarasını çevirmek ya da yürüme mesafesi kadar yakına getirilmiş olan tüm bu seçenekleri olsa da, bireyler bazen fon konusunda darboğazlar yaşayabilmektedirler. Bu noktada tüm sorunları çözmek konusunda finansal sistem aracıları olan bankalara birtakım sorumluluklar düşmektedir.

Nakit konusunda darboğaz yaşanması durumunda HSBC Bankası Nakit Avans Çekme işlemi, eski avans faiz oranları ile ihtiyaç kredileri faiz oranları karşılaştırıldığı zaman ortaya oldukça farklı rakamlar çıktığından dolayı bankalar bu durumu çözmek amacı ile ‘’taksitli nakit avans çekme’’ işleminin soruna çözüm olacağını düşünmüşlerdir. Kişi kredi kartını kullanarak, kartın limiti göz önünde bulundurulduğu vakit avans çekebilecek ancak çektiği avansı 5 ile 9 ay arasında belirlenen bir vade süresince geri ödemekle yükümlüdür. Özellikle değinilmesi gereken husus ise nakit avans çekildikten sonra işletilen faizin yüksek olmasıdır. Zira geri ödeme esnasında yükümlü olunan faiz günlük faizdir. Duruma ilaveten ödemesi geciken nakde işletilen faize bir de kullanım ücreti eklenmektedir.

HSBC Bankası Nakit Avans Çekme işlemini gerçekleştirmeden önce kişi tüm koşullarını göz önünde bulundurarak rasyonel bir karar vermesi gerekmektedir. Eğer çekilen nakit avans 15 ile 30 gün arasında ise böyle bir zamanda bu işlemi gerçekleştirmek daha doğru olacaktır. Uzun vadede günlük faiz işletildiğinden dolayı kişinin pek de karlı çıkabileceği bir karar olmayacaktır.

Nakit avansın avantajları arasında;

-Finansal danışmanlık hizmeti almak için fiziksel ortam kavramının ortadan kalkması,

-Çok kısıtlı süre içerisinde nakit fona kolayca erişim,

-Banka şubelerinin kullanılmamasından kaynaklanan zamandan istifade,

-İnternet bankacılığı kullanımında arada herhangi bir aracı olmamasından kaynaklanan finansal kaynağa daha hızlı erişim,

-Yine internet ve telefon bankacılığı kullanımında herhangi bir işlem ücreti ödenmemesi gibi kolaylıklar söz konusu olmaktadır.

Sonuç olarak müşterinin kendisine fon temin etmeden önce  ‘’Benim için kaynak erişiminde öncelikli olan şey faiz mi yoksa zaman mı?’’ sorusunu sorması gerekmektedir.Etiketler:

Sayfa başına git