HSBC Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesapları, bankacılık işlemleri arasında ilgi gören ve tercih edilen bir alternatiftir. HSBC bankası, vadesiz hesabınızda yeteri kadar bakiye bulunmasa dahi kredili mevduat hesabınızla günlük nakit gereksinimlerinizde ve ödemelerinizde sizlere destek olmaktadır. HSBC mevduat hesabı hakkında bazı özellikler sunulmaktadır. TL cinsi vadesiz mevduat hesaplarınıza tanımlı olan kredili mevduat hesabı limitinden HSBC banka kartınızı kullanıp belirlenmiş limit düzeyine kadar nakit para çekebilir ya da dilediğiniz kadar harcama gerçekleştirebilirsiniz. Kredili mevduat hesapları sayesinde kredi kartı, otomatik fatura ve diğer düzenli ödemeleriniz son ödeme tarihlerinde hesabınızda limit olmasa dahi, kredili mevduat hesabı limitiniz kullanılıp zamanında gerçekleştirilebilir.

Ayrıca kredili mevduat hesaplarınızdan nakit gereksinimleriniz ve otomatik ödemeleriniz için tercih ettiğiniz kredi tutarı, vadesiz hesaba para yatırıldığı zaman gün sonunda elde edilen bakiyeden otomatik bir şekilde ödenmektedir. HSBC mevduat hesabını kolaylıkla açtırabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Nakit gereksinimleriniz ve diğer ödemeleriniz için tercih ettiğiniz kredinin faizi, krediyi kullandığınız süre ve kredi kullanım tutarı üzerinden günlük olacak şekilde hesaplanmaktadır.  Her ay, bir önceki ayın içerisinde kredili mevduat hesaplarınızdan kullandığınız anaparaya işlenmiş olan vergi, fon dahil toplamda faiz tutarı ve postayla iletilen ekstreler için ekstre ücreti, minimum ödeme tutarı olacak şekilde belirlenmektedir. Yapılmış olan ödeme sonrası hesabınızdan otomatik bir şekilde tahsil edilecektir.

Hesap hareketlerinizi de her ay adresinize posta ya da e-posta yoluyla gönderilecek ekstrelerle kolay bir şekilde takip etmeniz mümkündür. HSBC mevduat hesabı limitiniz kapsamında hesabınızda tutar olmasa dahi, HSBC banka kartlarınızla yurt içinde bütün banka ATM’lerinden, yurt dışında da kartınızın üstünde bulunan amblemi bulunduran yüzlerce ATM’den para çekebilirsiniz. Mağazalarda yer alan POS makinelerinden de alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik HSBC kredi kartınıza bağlı olan bir vadesiz mevduat hesabınız bulunuyorsa, yurt içinde HSBC ATM’lerinden hesabınızda kullanılabilir bakiyeye ulaşıp nakit para elde edebilirsiniz. Vadeli mevduat hesaplarınızda vade süresince sabitlenen faiz, bütün vergiler düşürüldükten sonra vade tarihinde net bir şekilde ödenmektedir. Vadeden önce hesapların kapanması durumunda da sadece anapara ödenmektedir.Etiketler:

Sayfa başına git