ILKSAN Ikraz Kredisine Başvurmak

İLKSAN; İlkokul Öğretmenleri Yardım Sandığı olarak adlandırılan ve aidat ödeyen üyelerine finansal açıdan destek sağlayan bir yardımlaşma kurumudur. İLKSAN yardım sandığı üyelerine farklı vade seçeneklerinde farklı miktarlara çeşitli faiz oranları ile kredi yani ikraz imkânı sağlamaktadır. Sandık üyelerine 48 aya kadar vade ile ikraz vermektedir.

Verilen kredi faiz oranları banka kredi faiz oranlarından oldukça düşüktür. Finansal kurumlar ile karşılaştırıldığında oldukça düşük oranlarda faizler ile karşılaşılmaktadır. İLKSAN kredisi faiz oranları alınacak kredi vadesi ile orantılı olarak değişmektedir. Vadelerine faiz oranlarına değinmek gerekirse  vade ve faiz seçenekleri şu şekildedir:

  • 12 ay vadeli kredi faiz oranı %1.09
  • 24 ay vadeli kredi faiz oranı %1.09
  • 48 ay vadeli kredi faiz oranı %1.28

oranları ile üyelerine 40.000TL’ye kadar kredi imkânı sunulmaktadır. İkraz kredisine başvurmak isteyen kişilerin sandığa üye olmaları ve aidat ödüyor olmaları gerekmektedir. İLKSAN ayrıca bir yardımlaşma kurumu olarak da nitelendirilebilmektedir.

Sandığa üye olabilecek olan kişiler ise; Milli Eğitim Bakanlığı personeli olan ilkokul öğretmenleri, Merkez ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde yardımcı hizmetler sınıfı personeli hariç tüm personeller,  Okul Öncesi Öğretmenleri şeklinde sıralanabilmektedir.

İLKSAN ikraz kredisinde kefilli ve kefilsiz kredi seçenekleri yine üyelerin tercihine sunulmaktadır gerekli şartları sağlayan kişiler isteklerine göre kefilli veya kefilsiz kredi başvuru formunu doldurarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Başvuru formu doldururken ıslak imzalı maaş bordrosu ile başvuru kurum amiri tarafından onaylanmalı ve eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır. İLKSAN ile kredi başvurusunu yaparken kefil gösterilmiş ise aynı belgeler ve kurum amiri onaylı kefil içinde geçerlidir. Başvurularını bizzat yapmayan kişilerin başvuruları postalarının kuruma ulaşmış olduğu ilk Pazartesi ve ilk Çarşamba günü kurul tarafından değerlendirmeye alınır.

Başvuruların onaylanması halinde talep edilen kredi miktarı kişilerin banka hesaplarına aynı gün EFT yapılarak yatırılmaktadır. Geri ödemeleri kredi kullanan üyelerin maaşlarından her ay düzenli  şekilde maaşlarından otomatik kesilmektedir.

 

ilksan ikraz kredisi nedir bilmiyorsanız ilksan ikraz kredisi nedir makelemizi okuyarak ilksan ikraz kredisi nedir ne değildir öğrenebilir ilksan ikraz kredisi hakkında daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca ilksan ikraz kredisi başvuru formu Adresindende ilksan ikraz kredisi başvuru formunu indirebilirsiniz.

 Bir önceki yazımız olan İLKSAN İkraz Kredisi Nedir? başlıklı makalemizde ilksan, İLKSAN İkraz Kredisi Nedir ve ilksan kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git