ING Bank Eğitim Kredisi

Özel okul kayıt ücretleri ya da özel üniversite kayıt ücretleri günden güne artmakta ve kişilerin bunları ödemek için pek çok araştırma yaptığı görülmektedir. Artan ücretler ile bankalarda kişilerin ödemelerinde kolaylık sağlamak için eğitim kredisi adı altında belirli ücretler ile rahat ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Kişilerin bankalardan aldıkları eğitim kredilerinden yararlanabilmek için 18 yaşını doldurmuş yani reşit olmuş ve çekilecek kredi miktarını ödeyebilmek için uygun bir gelir düzeyine sahip olmaları gerekmektedir. Bankaların sundukları bu koşullardan sonra kişiler eğitim kredilerini çekip, rahat bir şekilde okumaya devam emektedir.

ING Bank’tan eğitim kredisi alabilmek için kişilerin yanlarında gelir düzeylerini gösteren bir belge, okuyacakları okula ait eğitim ücretlerini gösteren bir evrak, eğitim kredisi alabilmek için bankaların verdikleri kredi başvurusu ve kişilerin kendilerine ait nüfus cüzdanı ve fotokopisi ile bankalara başvurmaları gerekmektedir. Belgeler tamamlandıktan sonra bankaya verilmekte ve bankalar bu belgeler ile incelemeye başlamaktadır. ING Bank eğitim kredisi verilirken, belirli kuralları olmaktadır. Maksimum olarak 50.000 TL verilmekte, 3 ila 36 ay vade işlenmekte, faiz oranı diğer bankalara oran ile sabit olmakta ve %1,34 olmaktadır. ING Bank bu kurallar ile kişilere eğitim kredisi vererek kişilerin hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Kişilerin bu belgeleri yanlarında götürmeleri sonucunda bankalarda işlemler çok daha hızlı ilerlemektedir. Bu sayede kredinin onaylanıp, kişilere verilme süreleri de kısalmaktadır.

İNG Bank eğitim kredisi son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bunun nedeni ise, bir anda toplu para ödemesi oldukça zor olduğundan aylık bir ödeme planı ile birlikte düzenli bir şekilde ödeme yapmak kolay olmaktadır. Bu yüzden kredi ile belirli bir miktar faiz ödeyerek, ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Kişiler kredi çekmeden önce kendilerine uygun bankayı seçmektedir. ING Bank, diğerlerine göre bir noktada avantajlı olmaktadır. Bu da faiz oranının sabit olmasından kaynaklanmaktadır. Kişilerin bütçelerine göre az ya da çok vade ile aylık ödeme tutarlarını kendileri belirlemektedir. Bankalar müşterileri için her geçen gün biraz daha gelişmekte ve kaliteli işler yapabilmek için daha çok çalışmaktadır.Bir önceki yazımız olan HSBC Eğitim Kredisi başlıklı makalemizde HSBC Eğitim Kredisi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git