ING Bankası Altın Hesabı

İnsanların ellerinde bulunan yastık altına koydukları altınları değerlendirmek içi bankalardan altın hesabı açtırmaları önerilir. Böylece altınlarınız çalınma ya da kaybolma riskine maruz kalmadan banka sayesinde güvence altına alabilirsiniz. Altın hesabının nasıl açıldığının, avantajlarının ve özellikleri hakkında herhangi bir bilgi sahibi olmayan insanlar ING bankasının şubesine giderek gerekli bilgiyi alabilirler. Bankadan açılan ING Bankası altın hesabı sayesinde altın alış ve satış imkânları sizleri beklemektedir. Bankadan altın hesabı açtırmak isteyen müşterilerin tek yapmaları gereken kimlik belgeleri ile en yakın ING bankasına gitmeleridir. Bunun yanı sıra internet bankacılığını kullanarak da kendi hesabınızı kolayca internet üzerinden açabilirsiniz. Altın hesabı açtıran müşteriler hesaba para yatırarak altın alma imkânına sahiptirler. Ama bunun yanı sıra altın günlerini takip ederek tüm kampanyalardan yararlanmaları sağlanabilir.

ING bankasından bulunana altın hesabı ile altın fon arasında belli farklar vardır. İnsanlar bu iki hesabı genellikle birbirine karıştırırlar. Aralarında ki en büyük fark altın fon vergi kesintisine uğrarken altın hesabı herhangi bir vergi kesintisi bulunmaktadır. Açılan ING Bankası altın hesabının açılması daha avantajlı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Altın fon hesabı açmaktansa altın hesabı açmanız önerilmektedir. Altın hesabı sayesinde küçük tutarlarla birikimlerinizi arttırabilirsiniz. Gün içinde gerçekleştirilen işlemler tam zamanlı fiyat değişimlerine uğrayarak gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden altın hesabından sağlanmış olan günlük kurların takibinin de yapılması gerekir.

ING vadesiz altın hesap açtırmak isteyen insanlar 1000/1000 saflık derecesine sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Vadesiz altın hesabı açtıracak olan insanların fiziki teslimat yapılmadığı da ayrıca belirtilmiştir. Müşterilerin açtıkları ING Bankası altın hesabı ile birikimlerinizi kaybolması ya da çalınması gibi riskleri ortadan kaldırmaktadır. Özellikle bankaya talimat vererek düzenli olarak altın alımı da yapabilirsiniz. Bunun için bankanızla görüşme sağlayabilirsiniz. ING bankasından birden fazla birikim hesabı açtırma imkânı da sizleri beklemektedir. Farklı birikim hesaplarına ayrı isimler vererek kolayca takip sağlayabilirsiniz. Bankanızda belirlenen kurların takibini sağlayarak paranızı grama çevirerek altın hesabınızı arttırabilirsiniz. Bu konu da gereken bilgilerini bankanın internet sitesinde de öğrenebilirsiniz.

 Bir önceki yazımız olan HSBC Altın Hesabının Avantajları başlıklı makalemizde HSBC ve HSBC Altın Hesabının Avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git