ING Bankası Arsa Kredisi

Arsa, asla değer kaybetmeyecek tek yatırımdır. Döviz ve altın gibi yatırımlar ekonomideki çeşitli dalgalanmalara bağlı olarak büyük değer kaybedebilir ancak aynı durumun arsa için geçerli olmadığını söylemek gerekiyor. Özellikle yeni yerleşim alanlarının kurulduğu veya tarımsal verimliliğin fazla olduğu bir yerde arsa alırsanız bununla kendinizin ve ailenizin geleceğini garanti altına alabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz birikim istediğiniz gibi bir arsa almaya yetmeyebilir. Bu durumda birikiminizi değeri düşük, verimsiz, yerleşilmeyecek ve yerleşim alanlarına yakın bulunmayan bir arsa ile değerlendirmeniz yıllarınızın heba olmasına sebep olacaktır. Arsa fiyatları devamlı artıyor ancak arsa kredilerinden yararlanarak hayatınız boyunca ekonomik gelir getirecek bir arsa satın almanız mümkün.

ING Bankası, Avrupa’nın en prestijli ve yenilikçi finans kuruluşları arasında yer alıyor. Bankanın sağladığı krediler arasında arsa kredileri de bulunmakta. Krediler arsa değerinin %50’si oranında veriliyor. Bu yüzden ING Bankası arsa kredisi için başvuru yapmadan önce satın alacağınız arsayı seçmeniz ve değerini öğrenmeniz gerekiyor. Birtakım evraklarla banka şubesine başvurarak krediyi kısa süre içinde alabilirsiniz.

ING Bankası’ndan alacağınız arsa kredisini 120 aya varan taksit seçenekleriyle ödemeniz mümkün. Ayrıca kredi için herhangi bir peşinat ödemeniz gerekmiyor. Eğer arsadan gelir elde etmeye kısa sürede başlarsanız, daha büyük miktarlarla ödeme yaparak işleyen faizi azaltabilirsiniz. %1 oranında alınan dosya masrafını da taksitler bittikten sonra bankanıza başvurarak geri alabilirsiniz.

2B arsalar için sunulan ING Bankası arsa kredisi bireysel müşteriler için finansman desteği sağlıyor. Yatırım yapmak veya kendi konutunuzu inşa edebileceğiniz bir yer satın almak için ING Bankası’nın sunmuş olduğu arsa kredilerinden yararlanabilirsiniz. Krediden yararlanmak için kredi notunuzun belli bir oranın üzerinde olması gerektiğini unutmamalısınız.

Arsa kredisi almak için şahsınız üzerine bir konutun olması gerekiyor. Konutu teminat göstererek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu süreçte konutunuzun kullanımında veya kiralanmasında herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Taksitleriniz ard arda gecikmediği sürece kullanımla ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız. Oldukça düşük faizli taksitlerle yararlanabileceğiniz krediye müşteri hizmetleri veya internet bankacılığı üzerinden de başvurabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan HSBC Arsa Kredisi başlıklı makalemizde Arsa Kredisi, HSBC Arsa Kredisi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git