ING Bankası Ek Hesapları

Maaşınızın birkaç gün geç yatması veya hesabınızdaki bakiyenin belli bir sebepten dolayı azalması ciddi sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Özellikle yapmanız gereken ödemelere dikkat etmeniz gerekir. Örneğin ev sahibinin kira kontratında belirtilen gün ödeme yapılmadığında yaptırıma gitme hakkı vardır ve böyle bir durumda tek günlük bir gecikme bile sıkıntı yaratabilir.

Tüm bu risklere karşı kendinizi güvence altına almanız gerekir. Kısa süreli maddi sıkıntılarınız için kredi çekmek iyi bir fikir olmayacaktır. Zira kullanacağınızdan fazla miktarda kredinin elinize geçmesi sonraki dönemlerde maddi yükünüzü arttıracaktır. Aynı zamanda kredi kartları da insanı sınırsız bir şekilde harcamaya ve alışveriş yapmaya sek etmektedir.

Zor günleriniz için ihtiyacınız olan parayı ING Bankası ek hesap sayesinde bulabilirsiniz. ING Bank, müşterilerine oldukça uygun faiz oranlarıyla kredili mevduat hesabı hizmeti sunmaktadır. Bu hesabın temel işlevi banka hesabınızdaki bakiye bittiğinde devreye girmesidir. Ödemeleriniz, alışverişleriniz ve para transferleriniz için ek hesabınızı güvenle kullanabilirsiniz. Ek hesap başvurusu yapmak için en yakın ING Bank şubesine gitmeniz yeterlidir.

ING Bankası’nın ek hesap hizmetinden yararlanmak için banka şubesine gitmeniz gerekir. Eğer maaşınızı ING’den alıyorsanız sadece kimliğinizle gitmeniz yeterli olacaktır. Ancak hesabınız maaş hesabı değilse ikametgâh gibi bazı belgeler istenecektir. Başvurunuz 5 iş günü içinde değerlendirilecek ve tarafınızda telefon ya da e-mail yoluyla dönüş yapılacaktır.

Kredili mevduat hesabınızı aktif olduğu andan itibaren kullanabilirsiniz. ING Bankası ek hesapları sizlere birçok olanak sunmaktadır. Örneğin ING ATM’lerinden 7 gün 24 saat nakit çekebilirsiniz. Ek hesap banka kartınızla otomatik olarak senkronize olduğu için ING Bank kartlarının tanımlı olduğu bütün ATM’lerden nakit çekebilirsiniz. Bu kartı aynı zamanda gerek internet gerekse market ve mağaza alışverişlerinde de kullanabilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte ek hesabınızın kullanım alanlarının tamamen sizin inisiyatifinizde olduğunu unutmayınız. Hesabın limiti ve hangi alanlarda kullanılacağı sizin tarafınızdan belirlenecektir. Örneğin ek hesabınızın alışverişlerde aktif olmasını istemiyorsanız bunu hesap açılırken belirtmeniz veya durumu sonradan değiştirmek istiyorsanız ING Bank müşteri hizmetlerine ulaşmanız yeterlidir.Etiketler:

Sayfa başına git