ING Bankası Mevduat Hesabı

ING Bankası ‘ara ödemeli mevduat hesabı’ ile yatırımlarınız uzun vadede uygun faiz oranlarıyla değer kazanırken, birikmiş faizi belirlediğiniz dönemde alıp düzenli bir şekilde gelir elde edebilirsiniz. ING Bankası mevduat hesabınızı internet şubesine giriş yaparak ‘başvuru’ menüsünden ‘Hesaplar ve Ara Ödemeli Hesap Açılışı’ seçeneğini tercih ederek hızlı bir şekilde açmanız mümkündür. Peki, ara ödemeli mevduat hesabının özellikleri ya da sağladığı avantajlar nelerdir? ING Bankası Ara Ödemli Mevduat Hesabı, mevduatlarınızın minimum 1 sene vadeli olarak değerlendirildiği ve bu dönem içinde oluşan faiz gelirlerinin tercihlerinize göre 1 ay, 3 ay ve 6 aylık ya da yıllık süreçlerde ödendiği mevduat hesabı olarak tanımlanmaktadır.

Ayrıca tercih ettiğiniz dövizin cinsine göre TL/USD/EUR olacak şekilde birikimlerinizi değerlendirmeniz mümkündür. Piyasa genelinde faiz oranları düşüşe uğrasa bile senelik faiz sayesinde yaşanan değişikliklerden etkilenmeyeceksinizdir. Her türlü ödemeler için kullanacağınız faiz getirilerinizi, hesap açılışı esnasında belirlediğiniz ara dönemlerde elde edebilirsiniz. ING Bankası mevduat hesabınızı kendi ihtiyacınıza göre birikmiş faizi 1, 3, 6 aylık ya da yıllık olacak şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca mevduat hesabı telefon bankacılığından ya da size en yakın olan internet şubesinden açmanız mümkündür. Telefon bankacılığı ve internet şubesinden açacağınız TL mevduat hesabıyla avantajlı faiz oranlarıyla kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca internet şubesinden açacağınız hesabınızın vadesi geldiği zaman otomatik bir şekilde internet şubesine özel olarak avantajlı faiz oranlarıyla yenilecektir.

Piyasa şartlarına göre güncellenen faiz oranları sizlere birikimlerinizi en başarılı şekilde değerlendirme imkanı sunmaktadır. Farklı vade seçenekleriyle TL ya da döviz türünden vadeli ING Bankası mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Hesaptan vade bozulmadan aynı vade dönemi içinde 2 defa olmayı geçmeyecek şekilde vadeli mevduat bakiyesinin ortalama %20 oranı kadar para çekilebilir.  Para çekme işlemlerinden sonra vadeli mevduat hesapta kalan bakiyeye de faiz işlemeye devam etmektedir. İnternet şubesinde açılacak TL, USD ve EURO cinsi e-hesaplardan 1 aydan 1 seneye kadar olan vade seçeneklerinde geçerli sayılmaktadır. Şubeler tarafından açılan vadeli mevduat hesaplar ise vade sonu geldiğinde e-hesaba dönüştürülebilecektir.Etiketler:

Sayfa başına git