İngilizce Kurslarına Ek Eğitimler

Yabancı dil artık hayatlarımızda eskiye oranla daha büyük önem taşımakta ve bu sebeple de dil öğrenmek isteyen kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yabancı dil öğrenmek isteyen insanların arasında büyük bir çoğunluk dünya dili olarak bilinen İngilizce öğrenmeyi tercih etmektedir. İngilizce gramer öğrenmenin yanı sıra İngilizce konuşabilmek de büyük önem taşımaktadır. İngilizce gramer bilgisi eksikliklerinizi gramer kitapları yahut İngilizce Kursu ile giderebilirsiniz fakat dili oturtmak ve kelime bilginizi geliştirmek için sizin de evde ekstra çaba harcamanız gerekmektedir. Kurslarda gramer konusunda uzmanlaşabilir hatta çok iyi akademik yazılar yazabilecek hale de gelebilirsiniz fakat bu ileri derecede İngilizce bildiğiniz ve bu dili çok iyi kullanabildiğiniz anlamına gelmemektedir.

İyi yazabilmek kadar akıcı ve anlaşılır bir dille konuşabilmek de büyük önem taşımaktadır. Bilindiği üzere tüm dillerde yazı dili ve konuşma dili arasında farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin, Türkçede yazarken nasıl kurallı ve güzel cümleler kurmaya özen gösterirken konuşma dilinde daha savruk ve kısa cümleleri seçiyorsak aynı şey İngilizce yazmak ve konuşmak için de geçerlidir. Gramer bilginizi geliştirerek zaman içerisinde çok iyi yazılar yazmaya başlayabilir ve hatta yazılarınızla büyük beğeni toplayabilirsiniz fakat İngilizceyi pratiğe dökerek konuşmanızı da geliştirmediğiniz takdirde öğrenmiş olduğunuz dil her zaman yarım yahut eksik kalacaktır. Bu sebeple dili öğrenirken gramer kurallarını, yazım stillerini öğrenmenin yanı sıra geniş bir kelime dağarcığına sahip olmak ve öğrenilen kelimeleri doğru şekilde kullanabilmek oldukça önemlidir.

İngilizce öğrenmeye karar verdiğinizde sadece gramer ve konuşma bilgilerini öğrenmekle yetinmemeli bunun yanı sıra kültürel değerlerine de aşina olmaya başlamalısınız. İngilizce gramer yapısının yanı sıra söz öbekleri bakımından da Türkçeden oldukça farklıdır. Her kültürde geçmişten miras kalmış ve hayata dair ve hayatın daha iyi nasıl yaşanabileceğini anlatan özlü sözler bulunmaktadır. İngilizce dilini çok iyi bilmenin yanı sıra İngiliz kültürüne de aşina olmak gerekmektedir. Bunun bir yolu edebiyatlarını incelemektir diğer bir yol ise önemli deyim ve atasözlerini bilmektir. Öğreneceğiniz İngilizce deyimler sayesinde İngiliz kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulabilir ve düşünce yapılarını anlayabilirsiniz. Birçok İngilizce deyim bizim de günlük hayatta kullanmakta olduğumuz deyimlere benzemektedir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta çeviridir. Deyimler için birebir çeviri yapılması doğru değildir ve aynı anlamı vermemektedir. Bu sebeple deyimler olduğu gibi öğrenilmeli ve çevirisinin birebir yapılmaması gerektiği bilinmelidir. Sizlerin de bildiğiniz üzere deyimler imalı sözlerden oluşmakta ve önemli olan altında yatan anlamın kavranmasıdır. İngilizce öğrenecek olan kimse dili bir bütün olarak ele almalıdır. Yani İngilizce öğrenmek sadece basit diyaloglara girmek, belli başlı kalıpların öğrenilmesi ya da gramer kurallarının çok iyi bilinmesi demek değildir. Bir dili öğrenirken o dile mensup insanların kültürlerini ve kültürlerinin dil üzerindeki etkisini öğrenmek de oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple gramer bilgisi öğrenilirken o dile ait deyimler, atasözleri gibi özel deyişlerin öğrenilmesi de önemlidir.Bir önceki yazımız olan Kyk Portal Girişi Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde KYK Girişi, KYK Portal Girişi ve KYK Sitesi Giriş hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git