İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı

Günümüzde neredeyse her işimizi internet üzerinden halletmekteyiz. Bunlara örnek verecek olursak alış veriş işlerimizi, bankacılık işlerimizi, fatura işlerimizi ya da sigorta işleri gibi birçok mevzuyu internetten yapmaktayız. İnternetten yapılan işlemlerden bir tanesi olan bankacılık işlemleri bizi birçok zaman kaybından ve birçok kişiyle muhatap olmaktan bir nebzede olsa kurtarmaktadır. Türkiye üzerinde bulunan tüm bankaların kendilerine ait internet şubeleri bulunmakta ve buradan size 7/ 24 olarak hizmet vermektedirler. İnternet şubelerine giriş oldukça kolaydır. Önceden banka size hesabınızla birlikte müşteri numaranızı ve internet şube şifrelerini vermektedir. Eğer bunlar unutulursa giriş kısmında bulunana şifremi unuttum ya da müşteri numaramı unuttum sekmelerine bakılabilir. İnternet şubesine müşteri numaranızla girdiğiniz vakit şube içerisinde istediğiniz kadar kalabilir tüm işlemlerinizi kolaylıkla ve hiç sıra beklemeden yapabilme imkânınız vardır. İnternet şubesinde sıra gibi bir dert olmadığı için işlemlerinizi (havale, EFT gibi) kolayca yaparsınız. İnternet şubeleri direk olarak elimizin altındadır ve bize banka şubelerini aratma gibi bir zorluk çıkarmaz.

İnternet Şubesi

Her bankanın kendisine ait işlemlerini yapılabilmesi için hazırladığı bir internet şubesi vardır. Bu şubeler günün her saatinde girilebilir haldedir ve her daim işlem yapabilme gibi bir imkânınız vardır. Ayrıca bu işlemleri sadece bilgisayarlardan değil mobil telefonlardan da yapabilmektesiniz. Çoğu banka şubesinin mobil uygulaması da mevcuttur. Bu uygulamayla işlerinizi oldukça hızlı bir şekilde telefonlardan da yapabilirsiniz. İnternet şubelerinin en önemli faydalarından birisi de hiçbir insanla konuşmadan yapabildiğiniz işlemlerdir. Bazı insanlar soru sormaktan çekinir ya da utanırlar. Ancak internet şubelerinde böyle durumların oluşması mümkün değildir. Her daim işlem yapabilirsiniz. İşlemleri tek tek görerek ve okuyarak yaparsınız bu şekilde hatalı bir şey yapma ihtimaliniz neredeyse ortadan kalkar.

Hızlı İşlem

İnternet bankacılığının en büyük artısı işlemleri hızlı ve kendimiz tarafından yapılmasıdır. İnternetten müşteri bilgilerimizle banka şubesine girdiğimiz takdirde yapılabilecek tüm işlem türleri karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemleri kolayca okuyup seçeneklere tıklayarak hızlıca işlem yapabilmekteyiz. İnternet üzerinden havale, EFT işlemleri ya da fatura işlemleri oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir.Sayfa başına git