İş Bankası Arsa Kredisi

Arsa almak, birikimlerinizi değerlendirmek için iyi bir fikir. Daha sonra değerleneceğini düşündüğünüz bir yerde arsa alarak yatırım yapabilirsiniz. Doğru yatırımla geleceğinizi garanti altına almanız hiç zor değil. Ancak bu işlem için birikim yapmak uzun sürebilir. Bu yüzden güvenilir bir banka tarafından sağlanan krediye başvurmanızda fayda var.

Türkiye İş Bankası, kredi olanaklarıyla birçok kişiye hizmet veriyor. Arsa kredisi de iş bankası tarafından sağlanan krediler arasında. Eğer ileriki yıllar için bir yatırım yapmak veya kendi evinizi inşa edebileceğiniz bir araziye sahip olmak istiyorsanız İş Bankası arsa kredisi ile bunu başarabilirsiniz. Herhangi bir banka şubesine başvurup kredi talep etmeniz yeterlidir.

İş Bankası tarafından sağlanan arsa kredisinin oldukça avantajlı olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak bu krediden faydalanabilmek ve ödenek alabilmek için önce bir arsa bulmanız ve değerini öğrenmeniz gerekmekte. İş Bankası tarafından sağlanan kredi arsanın acil satış değerinin %50’si üzerinden hesaplanıyor. Tarafınıza verilecek ödenek ve faiz, taksit gibi oranlar bu hesaplamalara göre belirleniyor.

İş Bankası müşterisiyseniz ve bankada aktif bir yatırım hesabınız varsa arsa kredisi almanız kolay olacaktır. Satın almak istediğiniz arsanın bedelini öğrendikten sonra en yakın İş Bankası şubesine başvurabilir ve kredi departmanıyla görüşebilirsiniz. Krediniz onaylandığı takdirde en kısa süre içinde hesabınıza yansıyacaktır. Bu krediyi daha sonra uygun vade oranlarıyla ödeyebilirsiniz.

Kredi alabilmek için kredi notunuzun belli bir oranda olması gerekiyor. Daha önce kredi veya kredi kartı borcunuz varsa ve ödemelerinizi geciktirdiyseniz kredi notunuz düşük olacaktır. Eğer böyle bir durum söz konusuysa İş Bankası arsa kredisi için başvurmadan önce kredi notunuzu yükseltmenizde ve banka sicilinizi temizlemenizde fayda var. Bunun için Findeks’e başvurup ulusal veritabanındaki kredi notunuzu öğrenmeniz gerekiyor.

İş Bankası tarafından sağlanan kredi sayesinde siz de bir arsa sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey satın alacağınız arsanın bedelini öğrenmek ve en yakın İş Bankası şubesine başvurup bu bedel üzerinden hesaplanan kredi olanaklarından yararlanmak. Kolay geri ödeme avantajlarıyla arsa sahibi olmak hiç zor değil.Bir önceki yazımız olan ING Bankası Arsa Kredisi başlıklı makalemizde Arsa Kredisi, ING Bankası Arsa Kredisi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git