İş Bankası İmece Kart Anlaşmalı İşyerleri

Ekonomik etkinlikler arasında en yaygın olan tarım sektörü ekonominin ilk başlarından günümüze kadar önemini korumuş ve tarımın devamlılığının sağlanabilmesi adına hem devlet tarafından hem de bankalar tarafından tarım sektörü ile uğraşan kişilere her dönemde belirli destekler sağlanmıştır.

İş Bankası da günümüzde tarımsal üretime destek veren banka ürünlerini müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

İş Bankası İmece Kart banka tarafından tarımsal üretim ile uğraşan müşterilerine tarımsal harcamalarda destek sağlamak adına sunulan bir hizmettir. Müşterilere tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan tohum, fide, gübre, zirai ilaç, akar yakıt, yem, tarımsal ekipman gibi tarımsal üretim için gerekli olan harcamalarının finansmanı amacı ile üreticilere tahsis edilen tarımsal kredinin kullanımını sağlayan ve bankamatik kartı olarak da kullanılabilen bir kart olarak müşterilere sunulan bir banka ürünüdür. İş Bankası İmece Kart Anlaşmalı İşyerleri üzerinde yapılan harcamalarda İş Bankası İmece Kart sahiplerine avantajlı alışveriş imkânı sunmaktadır.

İmece Kart sahipleri İmece kart anlaşmalı işyerlerinden yapacakları alış verişlerinde alış veriş puanı kazanma imkânından yararlanabilmekte ve bu kazanmış oldukları puanları yine anlaşmalı işyerlerinden yapacakları alışverişlerinde kullanabilmektedirler. İş Bankası İmece Kart Anlaşmalı İşyerleri tarımsal üretim adına ekipman satışı yapan işletmeler ve akar yakıt satışı yapan firmalar olarak sayılabilmektedir.

Bu işyerlerinden yapılan alış verişler İmece Kart ile karşıların ve bu kartlardan sağlanan kredi imkânlarının vadesi hasat zamanına kadar 1 yıla kadar vadeli olarak sunulabilmektedir. Tarım ile uğraşan İmece Kart sahiplerinin imece kart ile yapmış oldukları tarımsal alış verişlerin geri ödemeleri dönem içinde yapıldığında ödemeler de her hangi bir faiz yükü müşterilerden talep edilmez finansal üretimde tarımsal müşterilerin faizsiz olarak tarımsal üretim araç gereçlerinin alınmasında finansal destek sağlamanın yanında finansal üretimi de desteklemektedir. Finansal üretimin desteklenmesi ekonominin devamlılığı açısından her zaman önemli olmuştur. Çünkü tarımsal üretimin devamlılığı Türkiye ekonomisinde büyük öneme sahiptir. Bu neden ile de hem devlet desteği hem de bankalar tarafından sağlanan kolaylıklarla tarımsal üretim desteklenmekte ve müşterilere çeşitli kolaylıklar sağlanmaktadır.Etiketler:

Sayfa başına git