İş Bankası İmece Kart Nerelerde Kullanılır?

Farklı müşteri ihtiyaçlarına yönelik olarak İş Bankası tarafından kullanıcılarının hizmetine sunulan İmece Kart tarımsal üretim ile uğraşan kişilere finansal destek sağlamak amacı ile müşterilerinin kullanımına sunulmuştur. Ekonomik etkinlikler arasında en yaygın olan tarım sektörü ekonominin ilk başlarından günümüze kadar önemini korumuş ve tarımın devamlılığının sağlanabilmesi adına hem devlet tarafından hem de bankalar tarafından tarım sektörü ile uğraşan kişilere her dönemde belirli destekler sağlanmıştır.

İş Bankası İmece Kart Nerelerde Kullanılır? Banka tarafından tarımsal üretim ile uğraşan müşterilerine tarımsal harcamalarda destek sağlamak adına sunulan bir hizmettir. Müşterilere tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan tohum, fide, gübre, zirai ilaç, akar yakıt, yem, tarımsal ekipman gibi tarımsal üretim için gerekli olan harcamalarının finansmanı amacı ile üreticilere tahsis edilen tarımsal kredinin kullanımını sağlayan ve bankamatik kartı olarak da kullanılabilen bir kart olarak müşterilere sunulan bir banka ürünü olan İş Bankası İmece Kart üzerinden yapılan harcamalarda İş Bankası İmece Kart sahiplerine avantajlı alışveriş imkânı sunmaktadır.

İş Bankası İmece Kart Nerelerde Kullanılır? İş Bankası İmece kart kullanıcılarına anlaşmalı işyerlerinden yapacakları alışverişlerinde alışveriş puanı kazanma imkânı sağlamakta ve bu kazanmış oldukları puanları yine anlaşmalı işyerlerinden yapacakları alışverişlerinde kullanabilmektedirler. İş Bankası İmece Kartın kullanım alanı bulduğu yerler tarımsal üretim adına ekipman satışı yapan işletmeler ve akar yakıt satışı yapan firmalar olarak sayılabilmektedir.

Tarım ile uğraşan İmece Kart sahiplerinin imece kart ile yapmış oldukları tarımsal alış verişlerin geri ödemeleri dönem içinde yapıldığında ödemeler de her hangi bir faiz yükü müşterilerden talep edilmez finansal üretimde tarımsal müşterilerin faizsiz olarak tarımsal üretim araç gereçlerinin alınmasında finansal destek sağlamanın yanında finansal üretimi de desteklemektedir. Finansal üretimin desteklenmesi ekonominin devamlılığı açısından her zaman önemli olmuştur. Çünkü tarımsal üretimin devamlılığı Türkiye ekonomisinde büyük öneme sahiptir. Bu neden ile de hem devlet desteği hem de bankalar tarafından sağlanan olanaklarla tarımsal üretim desteklenmekte müşterilere çeşitli kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu kart farklı vade seçeneklerine sahiptir.

 

 Etiketler:

Sayfa başına git