İş Bankası Konut Kredisi

Kısıtlı bütçeler, artan ihtiyaçlar kredi kullanımını etkilemektedir. Artık insanlar daha fazla alanda krediye başvurmaktadır. İhtiyaç kredisi genelde her dönemde bireylerin anlık oluşan ihtiyaçlarına çare olabilirken konut kredileri de konu sahibi olma konusunda taksitlere bağlayarak ödeme imkânı sunmaktadır. Bu alanda en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan İş bankası konut kredisi farklı ödeme kolaylıkları ile bireylere konut sahibi olabilmenin yolunu açmaktadır. Sabit taksitli ev kredisi bu ödeme koşulları arasında bir çeşit olmakta ve kredi vadesi boyunca değişmeyen taksitlerle ödeme yapmak isteyen müşteriler için ideal olmaktadır. En fazla 120 aya kadar uzanabilen vade seçenekleri bulunmaktadır.

Bu alanda farklı bir ödeme seçeneğinde ise eşit anapara ödemeli ev kredisi seçeneği de sunulmaktadır. Bu ödeme sisteminde taksit ödemelerinize ek olarak aynı tutarda anapara ödemesi de yaparsınız. Bu sayede toplamda ödemeniz gereken faiz miktarını çok daha düşük aralıklarda ödemiş olabilirsiniz. Sabit taksitli ödeme seçeneklerinde böyle bir durum söz konusu değildir. Eşit anapara ödemeli ev kredisinde aynı zamanda kredi ödemelerinizde sona yaklaştıkça daha düşük taksitler ödemeye başlarsınız. Bütçenizde bu şekilde daha fazla ekonomi yapma imkânınız olur. İş bankası konut kredisi içerisinde bu seçenek dışında her şey dâhil ödeme paketleri de bulunmaktadır. Konut kredisi kullanırken farklı özelliklerde masraflarınız olacaktır. Özellikle kredi tahsis üzeri, taşınmaz ya da taşınır tesis ücreti gibi ödemeler için bu başlık altında tüm masraflarınız bu kredi üzerinde tanımlanır ve genel toplam üzerinden kredilendirme yapılır. Bu sayede tüm ödemelerinizi tek bir yere yaparak kontrolü elinize alabilirsiniz.

Konut kredileri kullanırken hayat sigortaları, konut sigortası, dask poliçesi, ekspertiz ve ipotek tesis hizmetleri gibi ek masraflarda olabilecektir. İş bankası konut kredisi çekmek istediğinizde 120 ay vadeli 100 bin tl için geri ödenecek toplam tutar 193 bin tl olacaktır. Ve 1613 tl aylık ödemelerle bu krediyi ödemek gerekli olacaktır. Konut kredisi almak için şubelere giderek ön görüşmeler yapılmalıdır. Kredi vadesi, ödeme sıklığı, ödeme erteleme gibi avantajlar sunan İş Bankası müşterilerine kolay ödeme seçenekleri sunmaktadır.Bir önceki yazımız olan İş Bankası İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, İş Bankası ve İş Bankası İhtiyaç Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git