İş Bankası Mevduat Hesabı

Bankaların mevduat hesapları hakkında bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar genel bilgilendirme kapsamında ya da yasal bilgilendirme kapsamında banka müşterilerine belirtilmektedir. İş Bankası mevduat hesabı da bu konuda çeşitli bilgilendirmeleri sunmaktadır. Türk lirasından elde ettiğiniz tasarruflarınızı, İş Bankasında açtıracağınız vadesiz TL mevduat hesabınız içerisinde biriktirip dilediğiniz zaman ve dilediğiniz şekilde kullanmanız mümkündür. Ayrıca yurt genelinde yaygın olarak bankamatik ağının yer aldığını da belirtmek gerekir. Bu bankamatikler sayesinde hesaplarınızdan dilediğiniz zaman gidip paranızı alabilirsiniz. İş Bankası bankamatik kartları sayesinde yanınızda herhangi bir tutarda nakit para olmasa dahi hesapta bulunan tutar kadar alışverişinizi yapabilir. Aynı zamanda MaxiPuan da kazanmanız sağlanmaktadır.

İş Bankası bankamatik ve diğer cihazları kullanarak yakınınızda bulunan bir şubeye gitmenize gerek kalmadan da hesabınıza dilediğiniz kadar para yatırmanız mümkündür. Aynı şekilde faturalarınızın ya da diğer ödemelerinizin düzenli olacak şekilde yapılması için talimat iletebilirsiniz. İş Bankası mevduat hesabı kapsamında olan vadesiz hesaplarınıza bağlantılı bir şekilde hesap açtırabilirsiniz. Hesap bakiyeniz yeteri kadar olmadığında da ek hesabınızı kullanıp yapmanız gereken ödemeleri halledebilirsiniz. Bunun yanı sıra mevduat hesabınızla alakalı EFT ve havale işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Mevduat hesaplarıyla alakalı anında bankacılık hizmetlerinden faydalanıyorsanız eğer, vadesiz TL mevduat hesaplarınıza telefon şubesi, internet şubesi, bankamatikler ya da diğer mobil uygulamalar ile ulaşarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra İş Bankası mevduat hesabı ile alakalı bazı yasal bilgilendirmeler de önemli olarak belirtilen başlıklardan biridir. 07.11.2006 tarihli ve 26339 sayılı olan Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Sigortaya Tabi Katılım ve Mevduat Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Tahsil Edilecek Primlere İlişkin Yönetmelik’ hükümleri kapsamında; ülkemiz genelinde çalışmalar sürdüren bir kredi kuruluşunun yurtiçindeki şubelerinde gerçek kişilerin adına açılan ve münhasıran çek keşide edilmesinin haricinde ticari işlemlere konu edilmeyen Türk Lirası, kıymetli maden ve döviz cinsinden tasarruf mevduatı hesabının anaparalarıyla bu gibi hesaplara ilişkin olarak faiz reeskontları toplamının yaklaşık 100 Bin Türk Lirası’na kadar olan bölümü sigorta kapsamı dahilinde yer almaktadır.Bir önceki yazımız olan Kar Payı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Sayfa başına git