İş Bankası Müşteri Numarası öğrenme

İş Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

            Müşteri numarası bankanızda sizin için oluşturulan hesapların tümünü tanımlayan bir nevi banka numaranızdır. Müşteri numarası benzersizdir ve size özeldir. İş Bankası müşteri numaranız 9 hanelidir. Bankalar telefon bankacılığı, internet bankacılığı gibi bir çok işlem için müşteri numaranızı sorabilmektedirler. İş Bankası müşteri numarası öğrenme konusunda çeşitli yollar sunmaktadır.

            Öncelikle müşteri numaranızın bankamatik kartınızın üzerinde bulunduğu İş Bankası tarafından belirtilmektedir. Bu numara söz konusu kartlarda isminizin hemen üzerinde sol tarafta yer almaktadır. Ayrıca müşteri numarası kredi kartı ekstrelerinin üzerinde de yer almaktadır. Eğer hesap cüzdanınız varsa bu bilgiyi hesap cüzdanınız vasıtasıyla da bulabilirsiniz. Bunların yanında müşteri numarasını 08507240724 telefon numarasını arayarak telefon bankacılığı ile de öğrenmek mümkündür.

            Eskiden sadece müşteri numarası ile internet bankacılığına giriş yapılabilirken günümüzde artık İş Bankası internet bankacılığı T.C. kimlik numarası ile de giriş yapmayı mümkün kılmaktadır. İnternet bankacılığı şifrenizi unuttuğunuz takdirde müşteri numarasına ihtiyaç duymadan yeni şifrenizi alabilmektesiniz. Banka size internet bankacılığı şifresini verirken ayrıca müşteri numaranız hakkında da sizi bilgilendirmektedir. Böylece müşteri numaranızı da öğrenmiş olabilirsiniz.

            Müşteri numaranızı güvenliğiniz için iyi muhafaza etmeniz tavsiye edilmektedir. Bir çok bankacılık işleminde müşteri numaranız ile beraber şifreniz yeterli olabilmektedir. Yaşanabilecek kötü durumları önlemek adına bu numaraları gizli tutmanız gerekmektedir. Bu bilgilerin paylaşılması durumunda bankalar hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Böyle bir durumda çoğu sigorta geçersiz olmakta ve onlar da sorumluluk kabul etmeyebilmektedir. Kartınızın kaybolması durumunda müşteri numaranız da başkalarının eline geçebileceğinden ötürü bu durumda derhal bankayı bilgilendirmeniz doğru olacaktır. Müşteri numaranızı banka personeli olsa dahi paylaşmamanız konusunda uyarılar sıkça yapılmaktadır.

            İş bankası müşteri numaranızı öğrenmekte size kolaylık sağlamaktadır. Bahsedilen yolları deneyerek müşteri numaranıza ulaşabilirsiniz.

 Bir önceki yazımız olan İlksan İkraz Yapılandırma Yapılır mı? başlıklı makalemizde ikraz kredisi yapılandırma ve İlksan İkraz yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git