İş Bankası Tahvili Halka Arz Ediliyor

İş Bankası Temmuz 17-18-19 tarihleri arasında Finansman Bonosu ve Tavillerini halka arz ediyor. En az satış tutarı 1.000 TL olan 382 gün vadeli bir şekilde satın alma imkanı ile birlikte geliyor. Birikimlerini daha hızlı değerlendirmek isteyenler için kaçırılmayacak olan bu fırsat başvuru sayısı beklenenin üstünde olması halinde arz miktarında artış ile işlemlere devam edeceği bildirildi.

İş Bankası Finansman Bonosu Halka Arz Detayları

Yapılan halka arz işleminin detayları şu şekilde;

  • 200 milyon TL nominal değeri olan 2018 yılının 8 Ocak tarihine kadar 172 gün vadeli %0,30 getiri sağlayan Finansman Bonosu,
  • 250 milyon TL nominal değerli 2018 yılının 12 Mart tarihine kadar yani toplamda 235 gün vadeli %0,35 getiri sağlayan Finansman Bonosu,
  • 100 milyon TL nominal değerli 2018 yılının 6 Ağustos tarihine kadar yani toplamda 382 gün vadeli %0,40 ek getiri sağlayan iskontolu tahvil İş Bankası tarafından ihraç ediliyor.

Yapılan bu arzların ihraç miktarlarına beklenenden fazla talep gelmesi durumunda verilen toplam ihraç miktarı 825 milyon TL nominal değere kadar çıkarılacağı açıklandı. Diğer yandan T.C Hazine’si tarafından ihraç edilmiş olan borçlanma senetlerinde geçerli olan duruma benzer olarak ihraç sonrasında ikincil piyasada işlem görecek kıymetlerde en az satış tutarı 1.000 TL olarak belirlendi.

Finansman Bonosu ve Tahvil Alabilme Şekilleri

Birikimlerini İş Bankası Tahvilleri yada Finansman Bonosu ile değerlendirmek isteyen kişiler yapacakları satın alımları birden farklı şekilde gerçekleştirebilirler.

  • Yatırın yada cari hesaplardaki serbest TL bakiyesi ile,
  • TL cinsinden olan bono ve tahviller ile, (DİBS ve İş Bankasının ihraç ettiği bono ve tahviller ile başvuru gerçekleştirilebilir, diğer bankaların bono ve tahvilleri geçersizdir.)
  • İş Bankası Portföy Para Piyasası 801 fonları ve kısa vadeli borçlanma araçları 808 fonları ile,
  • Vadesiz DTH T.C. Merkez Bankası’nca alımı ve satımı yapılan konvertible dövizler ile

Bu belirtilen 4 farklı birikim şekli ile İş Bankası Finansman Bonosu ve Tahvil halka arz işlemlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Yapılan satın alımlar ile uzun vadede daha karlı olan birikim değerlendirme imkanından faydalanabilirsiniz. Ancak son tarih 19 Temmuz 2017 tarihi olduğunun bilinmesi ve başvuruda geç kalınmaması tavsiye edilir.Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Kendi Mezunlarını Verdi başlıklı makalemizde Bankacılık ve Sigortacılık, MEF Üniversitesi ve Yapı Kredi Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git