İş Bankası Taşıt Kredisi

Günümüzde taşıt sahibi olmak veya mevcut taşıtı satıp yenisini almak çok kolay bir hale geldi. Taşıtları satan bayiler hem eski aracınızı takas olarak alıyor ve onu peşinata sayıyor, hem de yeni araç için eksik kalan tutara kredi bulunması için bankalarla anlaşma yapıyorlar. Bayiler, İş Bankası taşıt kredisi için gerekli tüm evrakları liste halinde müşterilerine veriyorlar, banka ile görüşerek proforma faturayı bankaya gönderiyorlar, banka da çok kısa sürede gerekli araştırmaları yapıp sonucu bildiriyor.

Bayilerin ilk hedefi,  ayaklarına kadar gelen potansiyel müşterilere başka araştırma yapmalarına fırsat vermeden araç satışını gerçekleştirmektir. Öncelikle müşterinin hangi aracı beğendiğini anlamaya çalışır ve ellerinde o araçtan varsa hemen ön ödeme alarak sözleşme imzalatmaya çalışırlar. Müşterinin kafası biraz karışık ve ne istediğine tam olarak karar veremediyse, bayideki satış yöneticisi öneriler yapar, araçları tanıtır ve müşteriye elindeki araçları beğendirmeye çalışır. Rakip markaları soran müşteri olursa elbette kendi markasını fiyat ve kalite yönünden övmeye başlar, müşteriyi tam olarak ikna etmeye çalışır. Genelde herkes bir öncekinden daha iyi bir araca sahip olmak istediğinden eski aracını satarak yeni bir araç alması pek mümkün olmaz. Müşteri ya birikmiş parasını ekler, ya da kredi olanaklarını araştırmak ister. Kredi olanaklarını araştırmak isteyen müşterilere sunulan İş Bankası taşıt kredisi fırsatı müşterinin işini kolaylaştırır ve en kısa zamanda yeni aracına kavuşmasına olanak sağlar. Bunun için çok sayıda evrak ihtiyacı da yoktur. Bankalar kanun gereği araç bedelinin tamamına kredi veremezler. Teminat olarak da aracı alırlar. Kredi ödenmeden araç bir başkasına satılamaz.  Bu nedenle de kredi talep eden müşterinin ödeyemediği krediler yoksa sabit bir geliri de varsa kredi işleminin ön onayı birkaç saat içinde alınır.

Ön onay alınan kredi işleminin ardından banka tarafından araç bayisinden ve aracı satın alacak olan müşteriden gerekli evraklar istenir. Evrakların doğruluğu kontrol edilir ve İş Bankası taşıt kredisi sözleşmesi imzalanır. Sonraki aşamada bayi ruhsat, plaka gibi işlemleri tamamlar. En son aşama, en keyifli aşamadır. Müşteri aracı satın aldığı bayiye gider, yeni aracını teslim alır ve keyifle kullanmaya başlar.

 Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Faiz Oranları başlıklı makalemizde İş Bankası, İş Bankası Kredi Faiz Oranları ve KREDİ FAİZ ORANLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git