İş Bankası Vadesiz Hesabı

Günümüzde yastık altında para saklama devri çoktan bitmiş, çünkü artık hırsızların açamayacakları kapı, giremedikleri yer kalmadı. Bu nedenle en güvenli yer bankalar olmaktadır. Bu alanda İş bankası vadesiz hesabı kullanılabilir. Birikimleriniz için mevduat, döviz tevdiat, altın mevduat hesaplarından birini kullanarak güvenli hesaplar oluşturabilir, birikimlerinizi en avantajlı şekillerde değerlendirebilirsiniz. TL olarak birikimlerinizi bankamızda açacağınız TL vadesiz hesaplarda biriktirebilir ve istediğiniz an değer kaybetmeden kullanabilirsiniz. Bu hesaplarınızı kullanmak için bankamatik çıkartabilir ve hesabınıza para yatırmak ve çekmek için 7*24 bankamatikleri kullanabilirsiniz.

Hesabınızdan faturalarınızın ödenmesi için veya farklı ödemeler için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Vadesiz hesabınızın yanında ek hesap açtırabilir. Vadesiz hesabınızda para olmasa da ödemelerinizi bu ek hesap sayesinde yapılabilir. EFT ya da havale gibi işlemler içinde hesabınızı kullanabilirsiniz. İş bankası vadesiz hesabınızda internet şubesinden şifre edinerek online olarak ta hesabınız ile ilgili işlemler yapabilirsiniz. TL dışında birikimlerinizi döviz olarak banka hesabına yatırabilir, bunun için vadesiz döviz tevdiat hesabı açabilirsiniz. Bu hesap ile döviz havalesi yapabilir, bankamatik kartınızdan bu hesabınıza ait döviz çekebilirsiniz. TL hesabında olduğu gibi anında bankacılık hizmetlerinden faydalanma imkanınız da bulunmaktadır. Bankamatikler dışında işcep, telefon şubeleri, online şubeler gibi her platformda hesabınıza ait işlemler yapabilirsiniz. Buradaki avantajınız dövizin artması durumunda hesabınızdan para çekerseniz TL olarak kar etmiş olabilirsiniz. Ancak düştüğünde daha zarar etme ihtimalinizde bulunmaktadır.

TL ve döviz hesaplarının yanında İş bankası vadesiz hesabı ile altın mevduat hesabı da açabilirsiniz. Altınlarınızın çalınma riskine karşılık oldukça güvenli bir saklama şekli olmaktadır.0,01 gram altın ve katları şeklinde hesabınızda altın biriktirebilirsiniz. İşlemlerde değer olarak bakılırsa 1 gram altın 999/1000 saflığında değere sahiptir. Bu alandaki mevduatlarınızın değeri 100000 TL olduğunda tasarruf mevduatı sigortasına tabi olacaktır. Bu hesapta herhangi bir masraf alınmamaktadır. Yapılan işlemlerde değerler tam saflık değerine göredir. Fiziki altın işlemlerinde bozma yapılacaksa üç iş günü içerisinde haber verildiğinde 5 kg ve üzeri talep edilebilecektir. Bu alanda birikimlerinizin güvenliği için İş Bankasını seçebilirsiniz.Etiketler:

Sayfa başına git