İşBank Nakit Avans Çekme

Gelişen bankacılık sistemiyle beraber günümüzde gereken paraya erişim kolaylaşmıştır. Gerek ATM’ler, gerek internet bankacılığı aracılığıyla bireyler istedikleri nakit fona rahatlıkla ulaşabilirler. Bazen kişiler birtakım ihtiyaçlarını gidermek amacıyla toplu bir şekilde nakit paraya ihtiyaç duyarlar. Bu durumda ihtiyaç duyulan nakdi kısa zaman içerisinde bulmanın 2 seçeneği vardır: birinci seçenek bankadan ihtiyaç kredisi çekmektir. İkinci seçenek ise nakit avans çekmektir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki; halk arasında yüksek faiz oranlarıyla bilinen nakit avans çekme işlemine karşı ciddi bir önyargı söz konusudur. Bu önyargıyı ortadan kaldırmak için de bankacılık sisteminde yeni bir alternatif ortaya çıkmıştır. Söz konusu alternatifin adı da taksitli nakit avans çekme işlemidir. İhtiyaç kredisiyle arasındaki fark; ihtiyaç kredisinde maksimum verilebilecek vade süresi 36 aya kadar iken, nakit avans çekme işleminde vade süresi bankadan bankaya farklılık göstermesiyle beraber; 9 aya kadar süre verilmektedir.

İşBank Nakit Avans Çekme durumunda, nakit avans faiz oranları ihtiyaç kredisi faiz oranlarından çok daha yüksektir. Bu işlem sonucu işleyecek faiz oranı, avansın geri ödenmesinin gerçekleştirilemediği her gün işleyecektir ve ödenmesi gereken tutarın katlanmasına neden olacaktır. Üstelik bu faize ek olarak kullanılan miktara göre belirli bir oranda kullanım ücreti de eklenecektir. Unutulmamalıdır ki; bu kullanım ücreti her koşul altında tüketiciye yüklenmektedir. Ancak kullanıcının üst limitinin esnekliği kişiyi kurtarabilir. Çünkü kredi kartının sahip olduğu limit aynı zamanda nakit avans kullanıcısının çekebileceği nakit avansının da limitini oluşturmaktadır.

İşBank Nakit Avans Çekme işleminde başvurulabilecek tek nokta banka şubeleri değildir. İnternet bankacılığı, ATM’ler veya 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası Çağrı merkezi sayesinde de bu hizmetten faydalanılabilir.

Nakit avans çekme işlemi ile kullanıcının avantajlı olduğu hususlar şu şekilde sıralanabilir:

-Banka ile bire bir işlem yapma sırasında yaşanan kredibilite gibi kavramlarla zaman harcanmayacaktır,

-Herhangi bir banka şubesi kullanılmadan kolaylıkla ve anında işlemler gerçekleştirilebilecektir,

-Bu işlem gerçekleştirilirken (internet vb. gibi araçlar kullanıldığından) herhangi bir ücrete tabi olunmaz.Etiketler:

Sayfa başına git