İşbankası İnternet Bankacılığı Şifre Öğrenme

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

 

İnternet bankacılığı bizler için birçok işlemi kolaylaştırmaktadır. İnternet bankacılığı vasıtasıyla yapabileceğimiz işlemlerden bazıları şunlardır: Havale ve EFT, döviz alım ve satım, hesap açma ve hesap kapama, kredi kartı bilgilerini öğrenme, kredi başvurusundan bulunma, hisse senedi alıp satma bu işlemlerden sadece bazılarıdır. Eğer İş Bankası internet bankacılığı müşterisiyseniz daha fazlasını rahatlıkla yapabilirsiniz. Kısacası bankaya gitmeden bilgisayar başında veya cep telefonunuz ile bankanız sizin ayağınıza gelmektedir.

 

İnternet bankacılığı işlemlerinden yararlanabilmek için bazı güvenlik adımlarını geçmek gerekmektedir. İş Bankası bireysel ve kurumsal internet bankacılığında müşteri numarası veya T.C. kimlik numarasının yanında internet bankacılığı şifresi de istemektedir. Fakat İş Bankası internet bankacılığı şifresi öğrenme işlemi nasıl gerçekleşmektedir?

 

İlk kez internet bankacılığı açtırmak isteyenler öncelikle şubelere uğrayarak internet bankacılığı açtırmak istediklerine dair yazılı beyanda bulunmaları gerekmektedir. Daha sonra geçici internet bankacılığı şifrelerini alarak giriş yapabilmektedirler. ilk girişte sizden şifrenizi değiştirmeniz istenmektedir. Değiştirilen şifreler bazı durumlarda unutulabilmektedir. Herhangi bir unutma durumunda şifreyi öğrenmeniz için İş Bankası bizlere bir kaç yol sunmaktadır. internet bankacılığı şifremizi şubeye giderek, telefon bankacılığı ile veya internet üzerinden tekrar alabiliriz.

 

İnternet bankacılığı şifresini internetten almak için öncelikle İş Bankası resmi sitesine bağlanmamız gerekmektedir. Bunun ardından sitenin sağ üstünde bulunan internet bankacılığı sekmesini tıklamalıyız. Burada anında şifre seçeneği karşımıza çıkacaktır. Anında şifre almak için T.C. Kimlik numarası, kart numarası, kart şifresi, kayıtlı telefon numarası, annemizin kızlık soyadının bazı harfleri gibi sorular sorulacaktır. Ardından şifreniz kayıtlı olan telefonunuza yollanabilecektir.

 

İnternet bankacılığı şifrenizi güvende tutmalısınız. Kötü niyetli kişilerin eline geçtiği takdirde sizin adınıza bankacılık işlemi yapabileceklerdir. Böyle bir durumda bankanızı bilgilendirmeyi asla unutmayın. Böylece yetkisiz işlemleri engelleyebilirsiniz.

 Bir önceki yazımız olan HSBC Yatırım Fonları başlıklı makalemizde HSBC BANKASI ve yatırım fonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git