Kredi Kart Ek Kart Nasıl Çıkartılır

Kişilere finansal işlemlerinde büyük kolaylık sağlayan ve kişilere birçok avantaj sunan kredi kartları günlük hayatlarında kişilere bankalar tarafından sunulmuş olan en önemli banka ürünleri arasında yer alır. Kredi kartlarının kişilere alış verişlerinde sağladığı avantajlar arasında taksitli alışveriş, nakit taşımama kolaylığı, kredi kartlarından nakit avans ile günlük acil nakit ihtiyaçlarına çözüm bulabilme gibi işlemler yer almaktadır. Kredi kartlarının sağladığı bu kolaylıklar sayesinde kişiler tarafından kredi kartı kullanımı artmıştır. Kişilere birçok olanak sağlayan kredi kartları kontrollü bir şekilde kullanıldığında kişilerin finansal işlemlerinde kişilere kolaylık sağlamaktadır.  Kredi kartları üzerinden sağlanan hizmetlerden biride ek kart hizmetleridir.

Ek kart asıl karta bağlı olan ikinci bir kredi kartıdır. Kredi kartı ek kart nasıl çıkartılır? Kredi kartı ek kart çıkartma işlemlerinde çeşitli zorunluluklar vardır. Ek kart çıkartılacak olan kişinin 18 yaşında büyük olması gereklidir. Ancak küçükler içinde aile onayı niteliğinde olan bir belge sonucunda ek kart çıkartılabilmektedir. Kredi kartı ek kart nasıl çıkartılır? Ek kart işlemleri birkaç farklı yöntem üzerinden yapılabilir. En kolay yöntem internet bankacılığı üzerinden başvuru yapılmasıdır. İnternet bankacılığı kullanan asıl kart sahibi internet bankacılığı üzerinden kolayca ek kart başvurusunu yapabilmektedir. Ek kart başvuru sayısı bankalarca 10 defa olarak sınırlandırılmıştır. Ek karta başvuru işlemlerinde kullanılabilecek olan diğer yöntemde telefon bankacılığıdır. Şahıslar telefon bankacılığı şifreleri ile bankaların çağrı merkezlerini arayarak ek kart başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. Ek kart işlemlerinde kullanılan bir diğer yöntem ise banka şubelerine gidilerek ek kart başvuru formlarının doldurulmasıdır. Bu yöntem en sağlıklı olan yöntemdir. Ancak bireylere zaman kaybettirmesi nedeni ile fazla tercih edilen bir yöntem değildir.

Ek kartların ödemeleri asıl karttan bağımsızdır. Ek kartlar genellikle tercih edilen asıl karttan bağımsız olan kredi kartı seçenekleridir. Ek kartlar genellikle aileleri tarafından şehir dışında yaşayan üniversite öğrencileri için, aile bireylerinin kullanımı için kullanılmaktadır. Ek kartlar günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir. Ve kişilerin haytalarını kolaylaştırmak adına bankalarca sunulan banka hizmetlerinden biridir.Bir önceki yazımız olan Emekliye Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı makalemizde Emekliye Kredi Kartı Veren Bankalar, Kredi ve kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git