Kredi Kullanmak İstiyorum Ancak Sigortam Yok

Kredi Kullanmak İstiyorum Ancak Sigortam Yok 

Kredi kullanmayı arzu eden insanların ilk yaptıkları girişim doğal olarak bankalara uğramak ve krediye müracaat etmektir. Kredi kullandıran bankaların kullanıcılarda istediği birçok ölçüt yer almaktadır. Bunlar içinde sigorta, sabit kazanç ve kredi notu yeterliliği vb. Bilgiler bulunmaktadır. Sigortasız kişilere kredi verenler de aranıyor tabiidir ki. Birtakım insanların sigortası bulunmadığı için sabit bir kazanç beyan etmesi güç olduğundan bankalardan kredi kullanamama gibi zorluklarla ile karşı karşıya kalabilir.

Emekliler ve esnaflar ise özel sigorta evrakları ile kredi kullanmaktadır. Bu vb. Hallerde komisyonla ya da senetle kredi kullandıran kişi ya da kurumlar ile irtibata geçilebilir. Bu şahıslar kefilsiz, koşulsuz ve kredi notuna göz atmaksızın direk olarak gerekli tutarda kredi imkânı sağlamaktadır.

Kredi sözleşmelerinde komisyonla ya da senetle bir anlaşmaya varılabilir. Bu bireyin talebine ve kredi aldığı kişilerin koşullarına nazaran değişiklik gösterebilir. Kredi kullanmayı talep eden insanların bankalara müracaat sırasında kredi notunu denetlemesi lazım.

Sigortasız Kredi Ne Şekilde Alınır ? 


Kredi notu az olan şahıslar bankalardan çok zor kredi kullanmaktadır. Öbür taraftan sigorta ve kazanç belgesi vb. Durumların evraklarla bankalara teslim edilmesi de icap etmektedir. Yine de sigortası olmayan kişilere kredi kullandıran bankalar da var olabiliyor, bilhassa bankaların fırsatlarını takip etmekte yarar var. Ne şekilde banka kredi notu az olanlara hususi kredi sunuyorsa, bankaların vakit bünyesinde sigortası olmayanlara hususi kredi olanakları temin edebilmektedir. Burada kredi adını da iyi bilmek lazım. Direk sigortasız olanlara kredi diye  ismi geçmeyebilir ancak sigortası olmayana kredi ya da ev kadınlarına kredi demek genelde gelir evrakı olmayan iş yapmayan ve sigortası olmayan kişiler kastedilir.Bir önceki yazımız olan Emeklilere Cazip Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde emeklilere kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git