Kredili Mevduat Hesabı

Hesabınızda para kalmadığı anlarda kredili mevduat hesabı her zaman yanınızdadır. Bu tür durumlarda, size banka tarafından tanınan limitiniz dâhilinde ek para kullanımı sağlayan bir sistemdir. Her an yanınızda olan bu hesap ile zor durumda kalmazsınız. Kredili mevduat hesabına sahip olan müşteriler kendi hesaplarında para olmadığı zamanlarda bile nakit para çekebilirler. Faturalar için verilen ödeme talimatı ile hesabınızda para olmasa bile faturanız ödenir. Hesabınızda para olmasa bile alışveriş yapmaya devam edersiniz. Kredili mevduat hesabı sizi üzmez ve yarı yolda bırakmaz.

Kredili mevduat hesabının en önemli avantajı kredinin sadece kullanıldığı gün kadar hesaplanmasıdır. İster ATM’lerden ister banka şubelerinden hesaba ödeme yapabilir ve hesaptan kullanılan parayı sadece kullandığınız süre boyunca hesaplanan faizi ile ödersiniz. Kredili mevduat hesabına sahip olmak isteyenler banka tarafından istenen evrakları hazırlayarak başvuru yapabilirler. Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi ile birlikte yapılabilecek başvurular internetten veya ATM’lerden de yapılabilmektedir. Başvuru sonucunda, kredili mevduat hesabı talebiniz genelde olumlu sonuçlanır. Özellikle maaşınız yattığı bankalar, bu talebi kolaylıkla onaylarlar. Bu hesap kısa vadeli ve küçük harcamalar için son derece ideal bir çözümdür. Kredili mevduat hesabı ile zor zamanlarda kolay çözümler yaratılabilir. Hesap hareketlerinin kolay bir şekilde takip edilebildiği sistem ile herkes kısa vadeli ihtiyaçlarına kolayca çözüm bulabilir.

Banka, kredili mevduat hesabı başvurusunu kişinin gelir ve borçlarını değerlendirerek sonuçlandırır. Kredi limitinin başvuru esnasında verilen gelirin belli bir oranı olarak değerlendirildiği söylenebilir. Kredili mevduat hesabı başvurusu yapan bireyin ilgili bankada olan hesapları ve diğer tüm bankalardaki borçlarına göre esnek hesap limiti belirlenir. Gelir belgesi dışında bu durum da değerlendirmeye alınabilir. Kredili mevduat hesap kullanımında faizin sadece paranın kullanıldığı gün üzerinden hesaplanması, bu hesabın en önemli avantajıdır. Hesabın eksiye geçtiği gün ile hesabın sıfırlandığı gün arasında geçen sürenin hesaplandığı bu sistem, acil ihtiyaçlar için en ideal çözümdür. Kredi kartı sahiplerine ve kredi çeken bireysel müşterilere tanınan bu hak ile unutulmuş faturalar da zamanında ödenir.Bir önceki yazımız olan Kredi Ve Kredi Kartı Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak Diyorsanız ? başlıklı makalemizde kredi kartı sicili, Kredi sicil kaydı ve kredi ve kredi kartı sicil affı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git