Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Okumaya ve yazmaya verilen önemin artmasıyla insanların birçoğu üniversite okumaya başlamışlardır. Üniversite sınav sonucuna göre kazandığı ile giden öğrenciler ailelerinden ve memleketlerinden ayrılmaktadır bu nedenle öğrencilerde kredi kartı kullanmaya başlamaktadırlar. Bu durum bankaların gözünden kaçmamış ve öğrenciler için de birçok çalışma yapmışlardır. Öğrencilere yönelik öğrenciye kredi kartı özelliğinde bir kart olduğu için çok fazla yüksek limitli ve yüksek faiz oranları olmayan kartlar sunmuşlardır. Bu kartlar sayesinde öğrenciler yurt, okul, yemek masrafları gibi masrafları karşılamışlardır ve bu sayede hem öğrenci hem de aileleri zor durumda kalmamıştır. Özelliklede öğrencilerin kullanacağını bilen bankalar kartların faiz oranlarını oldukça düşürmüştür ve harcadıklarının tamamını değil de asgari tutarını öğrencilerden istemişlerdir. Bu sayede öğrencilerde kartların taksitlerini ödemekte zorlanmamışlar ve rahatça harcama yapmışlardır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kartı

Üniversite öğrencilerine kredi kartı imkânı sunan bankalar arasında ziraat bankası gerek faiz oranları gerekse limitiyle dikkat çekmektedir. Ziraat bankası öğrenci kartı olduğunu bildiği için faiz oranlarını çok düşük seviyelerde tutmuştur öyle ki %2,02 gibi bir faiz oranıyla kart vermektedir. Bu nedenle diğer bankalara nazaran öğrencilerin birçoğu öğrenciye kredi konusunda  ziraat bankasını tercih etmektedir ve tercihlerinde de oldukça haklıdırlar. Ziraat bankası haricinde ki bankalar öğrenci oldukları için bir miktar indirim yapmış olsalar da bu indirimler öğrencilerin kabul edeceği seviyelerin çok üstünde kalmıştır. Üstelik diğer bankalardan farklı olarak öğrencilere aylık 500TL gibi öğrenci için oldukça yüksek bir miktarda limit açmaktadır. Bu sayede öğrenciler hiç zorlanmadan ve maddiyatı düşünmeden sadece derslerini düşünmüşler ve başarılı olmuşlardır. Ziraat bankası sadece bununla da kalmayıp aynı zaman da öğrencilerden o ay ki harcadıklarını paranın tamamını istememekte sadece asgari ücretini istemektedir.

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kartı

Üniversiteye giden genç öğrencileri düşünen bankalardan bir diğeri ise Yapı Kredi Bankasıdır. Banka öğrencilere kart imkânı sunduğunu açıklamış ve öğrenci kredi kartı olması dolayısıyla faiz oranlarının oldukça düşük seviyelere çekildiğini duyurmuştur. Bu sayede hem öğrencileri hem de ailelerini zor durumda bırakmak istemeyen banka %1,49 gibi çok düşük seviyelerde öğrencilerden faiz almaktadır.

Öğrenciye kredi ve kredi kartı imkanı sunan bir çok banka bulunduğu nhepimizce bilinen bir gerçek tabii ki. Biz sadece bir kaç bankanın öğrenciler için kredi kartı uygulamasından bahsetmeye çalıştık.Bir önceki yazımız olan Kredi Kartları başlıklı makalemizde banka hesapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfa başına git