Otomatik Fatura Ödeme

Otomatik Ödeme

Birçok kişi evine ait elektrik, su, doğalgaz, telefon ya da internet gibi faturaları gidip şubelerden veya ödeme noktalarında yapmaktadırlar. Ancak bilindiği gibi bu işlemleri siz hiç yorulmadan da yapabilmektesiniz. Faturalarınızı hesabına yönlendirerek bu işleri ödeme zamanı geldiğinde hesabınızdan otomatik olarak kesilmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik ödemenin birçok avantajı vardır. Bu avantajlar arasında fatura ödemeyi unutma gibi bir derdi direk olarak ortadan kaldırmaktasınız. Ayrıca hesabınıza otomatik olarak talimat verdiğiniz anda fatura günü gelince kurum sizden parayı tahsilat eder sizde hangi gün sondu diye bir dert duymasınız. Ödemeyi ayrıca kredi kartı üzerinden de otomatik olarak yapabilirsiniz. Bu işlem için bazı bankalar komisyon keserken bazıları kesmemektedir. Banka müşteri hizmetleriniz ile bu konuyu konuşabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verdiğimiz zaman fatura ödemek için uzunca kuyruklar beklemeyiz ve bu çileden kurtuluruz. Talimat vermediğimiz taktirde son ödeme zamanları yaklaşınca banka ve ödeme noktalarında uzun kuyruklar oluşur.

Hızlı Ödeme

Bilindiği üzere otomatik ödemenin oldukça fazla avantajı vardır. Ancak otomatik ödeme yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bankadan hesabınızdan verdiğiniz otomatik ödeme işlemi gerçekleştirilmesini takip etmeniz gerekebilir. Hesabınızda para yoksa ve bu işlem birkaç ay sürerse ani kesintilerle baş başa kalabilirsiniz. Bu kesintiler haricinde evinize haciz işlemleri gibi bir işlemin gelme tehlikesini de arz etmektedir. Ayrıca bir önemli noktada kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vermede. Kedi kartında herhangi bir sıkıntı çıkması durumunda veya kredi kartı limit konusunda bir sıkıntıda faturanız ödenmez ve buda sizi biraz uğraştırır.

Otomatik Ödeme Avantajları

Otomatik ödeme işlemi ödenecek kurumun belirlediği tüm bankalardan olmaktadır. Otomatik ödeme talimatını banka şubelerinden ya da banka müşteri hizmetlerine bağlanarak yapabilme imkanımız vardır. Ayrıca kredi kartı ile yapacağımız otomatik ödeme talimatlarında bazı bankalar ekstra puan vermektedir. Otomatik ödeme talimatı ile ödemenizi tek seferde ve zahmetsizce yaparsınız. Ayrı ayrı birçok noktaya gitmenize gerek kalmamaktadır. Uzun sıra zahmetlerinden ve zaman kaybından bir an önce kurtulabilmeniz için otomatik ödeme talimatı vermeniz mantıklı olmaktadır.Sayfa başına git