PARAGARANTİ NEDİR?

PARAGARANTİ NEDİR?

Garanti Bankasının bir hizmeti olan Parangaranti, internet bankacılığı sayesinde anlık hisse takibi hizmeti veren bir sitemdir. Bu hizmet sayesinde, tüm yatırım ve bankacılık işleminizi yapabilir, e-Trader Veri İzleme Ekranı ile borsayı izleyebilir, saniyeler içinde hisse senedi işlemlerinizi gerçekleştirebilir, portföyünüzdeki tüm yatırım ürünlerinizin son değerlerini, değişimlerini takip edebilirsiniz.

Parangaranti ’den yararlanabilmek için öncelikle Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir.  İnternet üzerinden yapmış olduğunuz başvuru sonrası, banka kurye aracılığı ile sizlere sözleşme evrakları gönderecektir. Bu sözleşmeyi imzaladıktan sonra bilgiler bankaya ulaştıktan sonra, müşteri aranır veya müşterinin 444 0 333 numaralı telefon aracılığı ile paragaranti.com giriş bilgileri verilir. Kayıt ve giriş safhalarından sonra paragaranti.com adresi kullanılmaya başlanır. Peki, paragaranti hizmetinde neler vardır? Sitenin ana sayfasında yer alan piyasaların genel durum yorumları ve her piyasa araçları için yapılmış yorumlar sayesinde yatırımlarınızı yönlendirebilirsiniz. Bu sistemin diğer bir güzel yanı ise bilgilerin anlık olarak güncellenmesidir. Sitede yer alan Ekonomik takvim sayesinde günlük mali tabloları, vergi merkezi bölümünde ise yatırım araçları için ödenecek vergiler ve vergi hesaplamaları yatırımcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Gün sonunda ise borsada yaşanan tüm gelişmeler, yatırım araçlarına göre ayrı ayrı veya genel olarak izleme şansınız bulunmaktadır.

Paragaranti’nin müşterilerine vermiş olduğu bir hizmet ise 1 milyar liranın haftalık getirisidir. Konuyu biraz daha açarsak, sistem o haftada 1 milyar lira yatırım yapan kişinin, altın, bono, hisse senedi, repo, yatırım fonu gibi yatırım araçlarından elde ettiği kazançlar veya kayıpları tablosal olarak ifade edilerek, müşterilerin bilgisine sunulmuştur. Böylece müşteriler o tablo sayesinde yatırım araçlarında ki meydana gelen değişiklikleri çok rahat bir şekilde öğrenme şansı bulunmaktadır. Paragaranti, müşterilerine yatırım araçları hakkında genel bilgiler vermesi dışında müşterilerinin borsada yatırım araçlarına yatırım yapma imkânı da tanımıştır. Tüm hisse senedi alış-satış, emir düzeltme, iptal ve takip işlemlerinizi, sitemizde yer alan ‘İnternet Şubesi’ ya da ‘Hisse Senedi İşlemleri’ simgesini tıklayarak en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Altın Hisseler bölümünden de altın yatırımı yapılabilmekte ve altın piyasa hakkında uzman yorumlarını takip edilebilir. Hızlı Fon Bilgilerinden fon adı seçmek suretiyle fon detaylarına ulaşabilir, şirketlere ait fonlar satın alabilirsiniz. Yine Garanti Bankası’na ait fonları da satın alma şanısınız da bulunmaktadır.

Paragaranti hizmeti sayesinde döviz, bono, repo değerlerine ulaşabilir, alım veya satım yapabilirsiniz.Bu sistem sayesinde hem yatırım araçlarına alım ve satım yaparak işlem yapabilirsiniz hem de uzman ekonomistlerin yorumları sayesinde yatırımlarınızı doğru yönlendirebilirsiniz.Bir önceki yazımız olan İCRA BORCU İÇİN KREDİ ÇEKME başlıklı makalemizde icra borcu olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git