Paypal Hesabı Nasıl Açılır

Paypal, insanlara güvenli alışverişi sağlayan bir sistemdir. Bu ödeme yöntemi ile ürün sahiplerine ve alışveriş yaptığınız yere herhangi bir kart bilgisi vermeden güvenli şekilde alışveriş yapmanızı sağlamaktadır. Paypal hesabı nasıl açılır? Sorusunu cevaplamadan önce paypal hakkında kısa bir bilgi vermemiz gerekmektedir.

Paypal, aslında küçük bir banka gibi çalışmaktadır. Bir bankanın hemen hemen bütün özelliklerini taşıyan bu hesap türü sizlere nakit para çekimi, alışveriş yapma imkânı ve diğer banka kartlarının sunmuş olduğu tüm avantajların sunmaktadır. Bununla beraber diğer banka kartlarının açılışında onlarca kâğıt ve evrak işleriyle uğraşmanıza rağmen paypal hesabı açarken herhangi bir belge imzalamak zorunda kalmayacaksınız.

Yine payal hesabı nasıl açılır? Sorusunun cevabı için gerekli olan bir takım özellikler şu şekildedir:

Geçerli bir e-posta adresinizin olması gerekmektedir. Bu adres paypal hesabınıza eklenerek sizlerin telefon numara değişikliği ya da telefonunuzun kaybolması durumunda ikincil paypal iletişim aracı olarak devreye girecektir. Yine e-posta sayesinde para yatırma, nakit çekme gibi işlemlerinizin makbuzunu alabileceksiniz. Olması gereken diğer bir şey ise kullanımda olan telefon numaranızdır. Telefon numaranız hesabınıza eklenerek buradan paypal ile ilgili tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İkametgâh adresini: Banka kartları ve kredi kartında olduğu gibi ikametgâhınızı paypal hesabınıza eklemeniz gerekecektir. En az bir kredi kartı ya da bankamatik kartı olması gerekmektedir. Paypal hesabınıza en az bir kredi kartı ya da bankamatik kartınızı tanımlatmanız gerekecektir. Fakat paypal hesabına %80 oranında kredi kartı eklenmektedir.

Paypal hesabı nasıl açılır? Sorusuna geldiğimizde öncelikle paypal’ın resmi sitesine girerek oradan hesap aç bölümüne geçeriz. Burada karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bireysel ve ticari amaçlı paypal hesabı şeklinde. Sizlere uygun paypal hesabını oradan seçebilirsiniz. Paypal açma amacınızı belirledikten sonra bireysel ya da ticari olanın birini seçip ‘hesap aç’ butonuna tıklamalısınız.

Daha sonra güvenlik amaçlı çıkan güvenlik kodunu belirtikten boş yere giriyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda kredi kartı ya da bankomat kartınızı ekleyerek devam etmeniz gerekecektir. Kayıt olurken yazmış olduğunuz e –posta adresinize gelen linkten Paypal hesabınızı aktif etmeniz gerekecektir. E-posta hesabınıza girerek aktif edebilirsiniz. Size gelen e- posta onay kodunu aşağıdaki resimdeki yere yapıştırmanız gerekecektir.

Daha sonra şifrenizi unuttuğunuz durumlar için kullanılmak üzere güvenlik sorusunu hazırlayacaksınız. Güvenlik sorusunu hazırladıktan sonra Paypal hesabınız kullanıma hazır durumda olacaktır.Bir önceki yazımız olan Paypal Kart Yurtdışı Para Gönderme başlıklı makalemizde Paypal Kart Para Gönderme, Paypal Kart Yurtdışı Para Gönderme ve Yurtdışı Para Gönderme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git