Paypal Kart Yurtdışı Para Gönderme

Güvenlik amacı ile alışveriş yaparken artık kredi kartı bilgilerinizi paylaşmak istememektesiniz. Özellikle son yıllarda çok görülen kart dolandırıcılığı sebebi ile güvenli ödeme yöntemlerini aramaktasınız. Hal böyle olunca da Paypal devreye girmektedir. Paypal yardımı ile artık hiçbir kart numaranızı başka biri ile paylaşmadan gönül rahatlığı ile ödeme yapabileceksiniz.

Paypal yardımı ile hem yurt içi hem de yurt dışı ödemelerinizi güvenle yapabileceksiniz. Şimdi paypal yurtdışı para gönderme durumunu açıklamadan önce paypal’ın güvenlik özelliklerinden bahsedelim:

Paypal asla kart bilgilerinizi başka biri ile paylaşmamaktadır. Kredi kartından alışveriş yaparken kart bilgilerinizi alıcı ile ya da sistem ile paylaşmak zorunda kalacaksınız. Bu durum da kart bilgileriniz kopyalanarak izinsiz olarak yapay kartlar oluşturulmaktadır. Bu yapay kartlar aracılığı ile de sizden habersiz kullanım yapılmaktadır. Bu durumlar hayatta her insanın başına gelebilecek türden olaylardır. Aynı şekilde bankomat kartınız da tehlike içinde olmaktadır. Sanal dolandırıcılığa karşı önlem amacı ile paypal kullanılması daha sağlıklı olmaktadır.

Paypal ile yurtdışına para gönderme hem ekonomik hem de güvenilirdir. Özellikle yurt dışında bilinmeyen bir siteden ya da sistemden işlem yapıyorsanız kart bilgilerinizin kopyalanması çok ta zor bir durum olmamaktadır. İşte bundan ötürü paypal gibi güvenli ödeme sistemi ile yurtdışı ödemelerinizi yapmanız sağlıklı olacaktır. Avantajları arasında bir diğer faktör ise havale ücretinin diğer ödeme yöntemlerine oranla çok az olmasıdır. Diğer ödeme yöntemlerinde daha fazla olan havale/komisyon oranı paypal kart’ta en az olmaktadır.

Paypal kartınızla yurtdışı para gönderme de kesinti oranı ve göndereceğiniz para biriminin değeri bir önceki aydaki değerine göre belirlenmektedir. Geçen bir önceki ay göndereceğiniz para biriminin değeri ve işlem hacmi ne ise para gönderirken o oran kullanılmaktadır.

Paypal kartınızla yurtdışına para gönderme şu şekilde yapılmaktadır: Paypal hesabınıza girerek para gönder linkine tıklıyorsunuz. Para göndermek istediğiniz kişinin e-postasını yazıyorsunuz. Eğer ki karşıdaki kişinin paypal hesabı varsa direkt para hesabına geçecektir. Eğer ki paypal hesabı yoksa mail adresine gelen linki takip ederek paypal hesabı açaçak ve para anında paypal hesabına geçeçektir.

Paypal ile güvenli ve basit şekilde yukarıda anlatılan yolu takip ederek hem yurtdışına hem de yurt içinde bir hesaba para gönderebilirsiniz.

 Bir önceki yazımız olan Paypal Kart Para Aktarma başlıklı makalemizde Kart Para Aktarma, Para Aktarma ve Paypal Kart Para Aktarma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git