Peşinatsız Ev Kredisi

Peşinatsız Olarak Ev Kredisi Nasıl Alınabilir?

Bankaların çeşitli müşterilerine kullandırdıkları bazı kredilerin aralarında ticari olan krediler dışında olan bireysel yani ihtiyaç kredileri yine en yüksek kredi oranları konut veya ev kredisi şeklinde bilinmekte olan ürünler ile görülüyorlar. Herhangi bir çeşit taşınmazın alımı esnasında kullanılmakta olan bahsi geçen kredi çeşitleri oldukça düşük faiz oranları ve yine oldukça uygun ödeyebilme şartları beraberinde banka müşterilerine takdim edilmektedir. Devlet, özel ve yine katılım bankaları tarafınca müşterilerine takdim edilen bu kredi ürünleri de yine ipotek karşılığında müşterilere kullandırılmaktadır. Müşteri tarafınca da alınabilecek olan evin veya yine konutun bankalara bildirilebilmesi ile birlikte süreç başlamaktadır. Bankalar herhangi bir şekilde peşinat olmayarak müşterilerine konut kredileri de kullandırmama haklarına sahiptirler. Yine bu durumlarda banka müşterilerinin en çok sordukları sorulardan bir tanesi de peşinatsız ev kredisinin nasıl alınacağı sorusudur.

Bankacılık Kanunları ve Değişiklikler

Yine bilindiği gibi ülkemiz çerçevesinde hizmet vermekte olan çeşitli bankalar yine bankacılık kanunlarında yapılmakta olan çeşitli değişikliklere göre de yine tavır alabiliyorlar. Ev almak isteyenlerin sorduğu bir diğer soru da tabii Peşinatsız Ev Kredisi veren bankalar hangileri oluyor.Bir döneme kadar da evin tamamına kredi verebiliyorken şimdi ise günümüzde bir tek müşterilerinin gösterecekleri evin veya yine konutun en az %50 – %75 aralarında belirlenmekte olan kredi kullandırıyorlar. Yine durum da böyle olduğu takdir de peşinatsız bir banka müşterisi de yine evin kalan %20’lik 25’lik bölümünü nasıl tamamlayacağının çözümünü bulması gerekir.

Konut Kredisi İçin %75

Bunların ışığında da konut kredisi için de yine %75 oranında kredi oranlarına hak kazanmakta olan bir birey eğer isterse bankaların yine kullandırdıkları ihtiyaç veya tüketici kredilerinden de herhangi bir tanesini 50.000 TL değerinde 60 aya varmakta olan vadeler beraberinde bankalardan temin etmekte olabiliyorlar. Yine ya tapuları ya da kendi üstüne olan taşınmazı ipotek gösterebilmeleri sureti ile bahsi geçen bu taşınmaz üstünden %50 – %75 aralarında kredileri çekebilmekteler. Peşinatsız ev kredileri de nasıl alınacaktır sorusuna gelirsek eğer cevabı olarak her ne kadar çözümler bulunsa dahi faizlerin oldukça yüksek oranlarda olması da ekspertiz gibi ücretler gibi masraflar sebebi ile peşinat bulunması çok daha avantajlı olabilmektedir.Bir önceki yazımız olan Kredinin Üzerine Kredi Çekilir Mi? başlıklı makalemizde ikinci kredi ve tekrar kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git