PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Eski bir devlet kurumu olan PTT günümüzde Türkiye’nin en eski ve prestijli posta teşkilatıdır. Kargo hizmetlerinden evrak teslimatına kadar birçok alanda hizmet veren PTT aynı zamanda para transferleri için de güvenilir bir kuruluş. Nakit para transferlerini PTT üzerinden yapan hatta maaşını bu kurumun veznelerinden alan birçok insan bulunuyor.

PTT, geçtiğimiz yıllarda bu kurum üzerinden para gönderen ve alan insanlara kolaylık sağlamak için şubelerine ATM eklemiş ve PTT Kart gibi olanaklar sunmuştu. Bu olanaklar geniş kapsamlı bir banka hizmetine dönüştüğü için bugün PTT üzerinden kredi kartı almak dâhi mümkün. Eğer para transferlerinde bu kanalı kullanıyorsanız PTT Bonus Kredi Kartı başvurusu yapmanız faydalı olacaktır.

Önceki PTT kartı sadece şubelerde bulunan ATM’lerden para çekmeye yarıyordu. Ancak bonus kredi kartının standart banka kredi kartlarından herhangi bir farkı yok. Bu kredi kartıyla alışveriş yapabilir, taksit seçeneklerinden faydalanabilir ve fatura gibi ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Faizleri birçok kredi kartına göre düşük olmakla birlikte şube ve ATM’lerden ödenebilmektedir.

PTT Bonus kartının bir diğer avantajı da düşük limitlerle sahip olabilmenizdir. Eğer emekli maaşı, yetim maaşı gibi düşük oranlardaki maaşları PTT şubelerinden alıyorsanız, aldığınız düzenli ücretle sınırlı bir limite sahip olabilirsiniz. Bu kart birçok farklı ATM’de de para çekme özelliğine sahiptir. Ayrıca limiti sınırlandırabilir ve ödeme planınızı uygun bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

PTT tarafından verilen bonus kartı almak için yapmanız gereken tek şey bir şubede PTT bonus kredi kartı başvurusu yapmak ve size verilen formu doldurmaktır. Kart başvurunuz en kısa zamanda değerlendirilecek ve olumlu değerlendirildiği takdirde kartınız birkaç gün içinde adresinize gönderilecektir. Kartınızı açılmaya başladığı andan itibaren kullanabilirsiniz.

Kartı iptal ettirmek istediğinizde tüm borçları ödemiş olmanız yeterlidir. Yine bir postaneye başvurarak form doldurmanız gerekir. Kart iptal edildiğinde banka hesabınızda veya varsa PTT tarafından verilen ATM kartınızın özelliklerinde herhangi bir değişim olmayacaktır. Yine şubelerden havale gerçekleştirip almaya devam edebilir, herhangi bir kart olmadan vezneler aracılığıyla da işlem yapabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde kredi kartı, Kredi Kartı Taksitlendirme ve Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git