SAĞLIK KREDİSİ

SAĞLIK KREDİSİ

    Allah korusun, hastalandınız hastanede tedavi görüyorsunuz. Sigortalı ve devlet hastanesinde yatıyorsanız problem yok. Ama özel bir hastanede yatıyorsanız ve sigortanızda yoksa, uzun süreli tedavilerde ve ciddi ameliyatlarda maddi olarak dara düşmeniz kaçınılmaz. Hele birde yurtdışında tedavi görmeniz gerekiyorsa Türkiye’de ki sağlık sigortanız maalesef ihtiyacınızı karşılamıyor. Acil sağlık kredisi lazım!

    Bu gibi durumlarda bankalar size sağlık kredisi adı altında destek çıkıyor. Sağlık giderleriniz için kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisi veriyor. Bunların başında Anadolu Bank geliyor. İhtiyaç kredisi gibi gerekli evrakları ve onayı aldıktan sonra size ihtiyacınız olan krediyi veriyor. Diğer bankalarda yine dönem dönem kampanyalarla uygun şartlarda size kredi olanağını sağlıyor. Aslında adı sağlık kredisi olarak geçse de adına isterseniz tedavi kredisi deyin, bunun ihtiyaç kredisinden hiçbir farkı yok. Sadece yukarıda bahsettiğimiz gibi özel kampanyalara denk gelirseniz daha düşük faiz oranı ile kredi çekebilirsiniz. Sonuçta banka siz krediyi çektikten sonra hastanede harcayıp harcamadığınızı nasıl tespit edebilir ki. Aynı şekilde Eğitim Kredisi, Tatil Kredisi, Yılbaşı Kredisi gibi başlıklarda kredi çeşitlerini duyarsınız ya da görürsünüz. Bu kredilerin hepsi aslında ihtiyaç kredisidir. Bankaların reklamlarından, insanların ilgilerini çekmek için kullandıkları isimlerdir.

    Önemli olan sağlık giderlerinizi doğru tespit edip, çekeceğiniz kredi miktarını doğru hesaplatıp, o günün şartlarında araştırmalar yaparak en uygun ihtiyaç kredisini veren bankadan kredi çekmeniz en uygun olanıdır. Bu kredinin adının sağlık kredisi ya da tedavi kredisi hatta hastane kredisi olmasının çok fazla bir önemi yok.

    Birde sağlık kredisi adı altında internette bazı finans şirketleri var. Sağlık kredisi veriyoruz şeklinde kredi hesaplaması yaparak sizden belgeler istiyorlar. Bu gibi sitelere pek rağbet etmemenizi öneririm. Çünkü dolandırılma olasılığınız yüksek görünüyor. Yada para tacirlerinin, tefecilerin eline düşebilirsiniz. Sonra birkaç kat fazla faizle ödemek zorunda kalmayın. Zaten sağlık giderleri için kredi kullanıyorsunuz, sağlığınız iyice bozulmasın. . Hiçbir zaman bildiğiniz, duyduğunuz, gördüğünüz kurumlarla çalışmaktan vazgeçmeyin. Sanal banka, internet finans kurumları, sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz gibi reklamlar veren yerlerden uzak durun.

 Bir önceki yazımız olan Döviz Kurunu Etkileyen Faktörler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Sayfa başına git