Şeker Bank Çiftçi Kart

Tarımsal üretime destek vermek amacı ile ve müşteri çeşitliliğini arttırmak adına Şeker Bank tarafından müşterilerine sunulan banka ürünlerinden biride Şeker Bank çiftçi kart seçeneğidir. Şeker Bank tarafından tarımsal üretim ile uğraşan müşterilerine avantaj sağlamak amacı ile oluşturulan bu ürün son dönemlerde oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Çiftçilerin ilaç, mazot, gübre, tohum ve fide gibi tarımsal ihtiyaçların alımlarında büyük avantaj sağlayan kart ile müşteriler sunulan diğer bir avantaj ise karttan yapılan ödemelerin hasat zamanına kadar faizsiz olarak ertelenebilmesidir.

Kişiler Şeker Bank çiftçi kart başvurusu yaparak Şeker Bank’ın çiftçi kart için anlaşmalı olduğu üye iş yerlerinde sağlanan avantajlardan yararlanabilirler. Çiftçiler çiftçi kart ile yaptıkları harcamaları hasat zamanlarına göre belirlenen vade süreleri ile ya da vadeden önce kısmen veya tamamen ara dönemlerde ödeme imkânına sahiptirler.

Kişiler anlaşmalı firmalardan tarımsal ihtiyaçları için bankanın ve diğer tüm bankaların POS cihazlarını alışverişlerinde kullanabilmektedirler. Kişiler ayrıca PTT şubelerinden de borçlarını ödeyebilme imkânına sahip olmaktadırlar. Bu kart ile banka tarafından çiftçilere sunulan avantajlar;

 

  • Anlaşmalı firmalar üzerinden yapılan alış verişlerin ödemeleri hasat tarihine kadar faizsiz olarak vade imkânları sunulur.
  • Nakit ihtiyaçları için çiftçiler Şeker Bank şubelerinden, banka ATM’lerinden ve diğer bankların ATM’lerinden ve PTT ATM’lerinden 7/24 kesintisiz olarak nakit çekebilmektedirler. Çektikleri nakitlerin geri ödemelerini ise yine Şeker Bank şubeleri ve PTT şubelerinden yapabilmektedirler.
  • Yıl içerisinde müşteriler kartlarına geri ödeme yapabilir ve gerektiğinde limit boşluğu dâhilinde limitlerini alış veriş ya da nakit ihtiyaçlarında kullanabilmektedirler.

Kişilerin Şeker Bank tarafından sunulan bu kart hizmeti için başvurularında istenilen belgeler ise;

  • Çiftçi kart başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İl veya ilçe Tarım Müdürlüğü’nden alınacak olan belgeler ve gerekli diğer kurumlardan alınacak olan belgeler bu belgeler kişilerin uğraşmış oldukları alanlara göre farklılık göstermektedir. Kişiler ilgili oldukları kurumlardan bankalar tarafından istenen belgelerini almak koşuluyla bu karta başvuru yapabilmektedirler. Bankanın sunmuş olduğu bu ürün kişilere kolaylık sunmaktadır.


Etiketler:

Sayfa başına git